• Anasayfa
  • Yaşam
  • Bayram Tatilinde Trafik Artsa da Kazalarda Artış Olmadı

İçişleri Bakan Yardımcısı: Bayramda Trafik Artsa da Kazalarda Artış Olmadı

26
6
1
1
0
İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Kurban Bayramı’nda artan trafiğin kazalarda artışa neden olmadığını açıkladı. Bu gelişmede denetimlerin payının büyük olduğuna dikkat çeken Erdil, bu yöndeki çalışmaların boyutunu paylaştı.

20 Temmuz’da başlayan Kurban Bayramı, şehirlerarası yolculuklara tavan yaptırdı. Her bayramda olduğu gibi tıklım tıklım olan otoyollar, tabii ki kazalara da sahne oldu. Ancak trafiğin artışına rağmen yapılan denetlemeler sayesinde kazalarda artış yaşanmadı.

Bayram ziyaretleri ve tatil gezmeleri nedeniyle aynı günlerde otoyollara akın eden vatandaşlar, trafik yoğunluğunda %30 artışa neden oldu. Buna rağmen can kaybında ve yaralanmalı kazalarda gözle görülür bir düşüş sağlandı.

Denetimler sayesinde trafik artışına rağmen kazalar kontrol altına alındı

bayram trafiği

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Kurban Bayramı yolculukları sırasında yaşanan trafik artışının kazalarda artışa neden olmadığını ifade etti. Yapılan denetlemeler ve elde edilen sonuçlar hakkında açıklama yapan Erdil, "690 sivil memurumuz, gidiş dönüş 1360 otobüsümüzü denetledi. Ayrıca 15 helikopter ve 76 dron ile yaklaşık 1500 saat uçuş yaparak havadan denetimler ve takipler yapıldı. Yine 1100 civarında modern araçlarımız var, onlar da kaza kara noktalarında aktif halde tutuldu ve topyekûn alanda olundu" ifadelerini kullandı.

Trafik yoğunluğunda %30 artışın yaşandığı dönemde kaza sayılarında önemli bir artış olmadığını ifade eden Tayyip Sabri Erdil; takiplerin, denetimin ve alanda olmanın bu konuda ne kadar önemli bir fark yarattığına dikkat çekti. 43 ilin Ankara’ya bağlandığı ana arter olan Kırıkkale’ye özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Erdil, “Burada istikametin tutulması, trafiğin yönetimi, kontrol altına alınması çok önemli" açıklamalarında bulundu. 

Kaynak : https://t24.com.tr/haber/icisleri-bakan-yardimcisi-trafik-yuzde-30-artmasina-ragmen-yaralamali-kazalar-buyuk-olcude-kontrol-altinda-oldu,967927
26
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
26
6
1
1
0