Bilgisayar Korsanları, Bugüne Kadarki En Büyük Tedarik Zinciri Siber Saldırılarından Birini Gerçekleştirdi

25
5
3
1
1
Kimliği belirsiz bir grup bilgisayar korsanı, tedarik zincirlerine günümüze kadar daha önce gerçekleşmemiş büyüklükte bir siber saldırı gerçekleştirdi ve kurban şirket sayısı 200’den fazla.

Bilgisayar korsanları şimdiye kadar bilinen en büyük tedarik zinciri siber saldırılarından birini gerçekleştirdi. Financial Times ve Wall Street Journal, IT yönetim yazılımı devi Kaseya'nın uzaktan bakım aracını tehlikeye atan bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı olduğunu bildirdi.

Şirket başlangıçta 40’tan daha az müşterinin doğrudan etkilendiğini iddia etti ancak güvenlik şirketi Huntress, birlikte çalıştığı hizmet sağlayıcısının da saldırıya yenik düştüğünü ve 200'den fazla şirketten ödün verdiğini söyledi.

Sayı 200’den de fazla olabilir

coop

Sayı bundan daha da yüksek olabilir. Huntress, etkilenen sekiz bulut hizmeti sağlayıcısı olduğunu ve potansiyel olarak çok daha fazla firmayı etkilediğini belirtti. Hatta İsveçli süpermarket zinciri Coop, müteahhitlerinden birinin hedef alınmasından sonra yaklaşık 800 mağazasını kapattı.

Saldırının arkasında kimin olduğuna dair kesin bir bilgi bulunmazken Huntress, et tedarikçisi JBS’e saldıran Rusya bağlantılı REvil grubunu sorumlu tuttu.

25
5
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
25
5
3
1
1