Google'ın Bulut Oyun Hizmeti Stadia'yı Akıllı TV ve Diğer Cihazlara Getirmeyi Planladığı Ortaya Çıktı

14
6
2
1
1
Google’ın Stadia için yayınladığı iş ilanlarından birinde ‘Stadia Ürün Yöneticisi’ unvanının yer aldığı görüldü. Pozisyonun detaylarından yola çıkarak Google Stadia’nın yakın zamanda çok daha fazla platform için çıkış yapacağı düşünülüyor.

Google Stadia, bulunduğumuz şu noktada açık beta programı da dahil olmak üzere Kasım 2019'dan beri bizimle birlikte ancak teknoloji camiası olarak beklediğiniz tüm cihazlarda hâlâ mevcut değil. Bu durum, Google tarafından yayınlanan yeni bir iş ilanı ile değişecek gibi görünüyor.

9to5Google haber sitesi tarafından tespit edilen bu iş ilanı, Stadia Ürün Yöneticisi başlığını taşıyor. İş ilanının açıklamasında ise “Bulut oyunlarını daha fazla cihazda kullanılabilir hâle getirmek” konusundan bahsediliyor.

Stadia, geçtiğimiz ay birkaç Android TV için yayınlanmıştı

stadia android tv

İş listelemesinde televizyonlar da özellikle belirtiliyor ve akıllı televizyonlar kesinlikle Google Stadia’nın bir sonraki platformu olmaya en büyük adaylar. Hatta geçtiğimiz ay Google Stadia servisi sayılı Android TV cihazlarında erişilebilir hâle getirilmişti ve Nvidia Shield TV’yi de kapsıyordu.

Örneğin Tizen’de çalışan Samsung TV’ler, Apple TV, Amazon Fire TV ve daha fazla Android TV Google Stadia’nın yeni durağı olabilir.

Kaynak : https://9to5google.com/2021/07/02/google-stadia-more-devices-tvs-job-listing/
14
6
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
14
6
2
1
1