Beyinlerimiz 'Parmak İzi' Gibi Eşsiz İzlere Sahip

1
0
0
0
0
Her insanın kendine has bir parmak izi mevcut. Bunu zaten biliyoruz. Peki beyinlerimizin de aynı şekilde olduğunu biliyor muydunuz?

Sizlere beyinlerimizin, tıpkı parmak izlerimiz gibi birbirlerinden tamamen farklı, eşsiz yapılarda olduğunu söylesek ne düşünürsünüz? Evet, bu dediğimiz olay Carnegie Mellon'ın liderliğinde bir grup bilim adamı tarafından resmi olarak kanıtlanmış durumda.

Beyne farklı bir MR yayma yöntemi uygulayan bilim adamları, bu sayede beyindeki yapısal bağlantıların son derece özel olduğunu görüntülemeyi başarmış. Ardından bu MR yönetimini pek çok kişiye uygulayan bilim adamları, sonunda söz konusu yapısal bağlantıların tıpkı parmak izi gibi her bireyde farklılık gösterdiğini ve bu durumun parmak izinde yapıldığı gibi kişinin kimliğini belirlemede kullanılabileceğini keşfetmişler.

Yani uzun lafın kısası parmak izleri yerini artık ''beyin yapı izlerine'' bırakacak. Elde edilen sonuçlar, gerçekten beyinlerin inanılmaz şekilde farklı yapıda olduğunu göstermekte. Bu sayede yapılacak kimlik tespitleri %100 doğru sonuç verecek.

Kaynak : https://www.engadget.com/2016/11/16/humans-have-unique-brain-fingerprints-scientists-confirm/
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0