Bitcoin Ağı Tıkandı, Binance Çekimleri İki Kez Durdurmak Zorunda Kaldı: İşte Yaşananlar!

7
2
0
0
0
Bitcoin'de (BTC) yaşanan ağ tıkanıklığı, Binance'in iki kez BTC çekimlerini askıya almasına yol açtı. İlk sorunların çözülmesinden sonra, Binance kaynaklı olarak çekimler bir kez daha durduruldu. Şu an ise. sorunlar tamamıyla çözülmüş durumda. İşte yaşananlar...

Kripto para piyasaları, oldukça zorlu bir günü geride bıraktı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Bitcoin (BTC) ile ilgili para çekim işlemlerini iki kez kapatmak zorunda kaldı. Gelin neler yaşandığına hep birlikte bakalım.

Binance, dün akşam saatlerine doğru yaptığı açıklamada, Bitcoin'de ağ tıkanıklığı yaşandığını ve bundan kaynaklı olarak da çekim işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Saat 18:15 sularında gerçekleştirilen bu açıklama, yaklaşık 1 saat sonra tazelendi ve 19:30 sularında sorunların çözüldüğü, çekimlerin yeniden yapılabileceği açıklandı. Ancak bu da çok uzun sürmedi.

BTC çekimleri sabaha karşı yeniden duraklatıldı!

Binance BTC çekimlerini durdurdu

Sabaha karşı 4:15 sularında Binance'in resmi Twitter hesabından yeni bir açıklama geldi. Bu açıklamada, biriken işlemlerdeki hacim büyüklüğü nedeniyle BTC çekim işlemlerinin yeniden durdurulduğu belirtildi. Bu kez yaşanan sorunun nedeni Binance'in kendisiydi. Yapılan açıklamada, komisyon ücretleri kaynaklı sorun yaşandığı, geliştirici ekibin bununla ilgili çalıştığı belirtildi.

Saat 7'ye doğru ise çekim işlemleri ile ilgili sorunların düzeltildiği ve işlemlerin yeniden başladığı aktarıldı. Binance, gelecekte buna benzer bir sorun yaşanmaması için gerekli güncellemelerin yapıldığını belirtti. Evet, Binance kullanıcıları an itibarıyla borsada Bitcoin ile işlem yapmaya devam edebiliyorlar.

Bitcoin, yaşananlardan çok da etkilenmedi

Bitcoin fiyatı

Binance'te yaşanan olaylar, BTC ile diğer kripto varlıklarda çok büyük değer kayıplarına neden olmadı. 24 saat önce 28 bin 900 dolar seviyelerinden işlem gören BTC, yaşananlardan sonra yüzde 3 civarı değer kaybı ile 28 bin 175 dolar seviyesine geriledi. En büyük hacme sahip 10 kripto varlık arasındaki en büyük değer kaybı, yüzde 4,43 ile Ripple'da (XRP) gerçekleşti. 

Yaşanan olay, Binance'in kriz yönetimini iyi bir şekilde yapmış olduğunu gözler önüne serdi. Atılan adımlar ve anlık bildirimlerle yatırımcıların gönüllerinin rahat etmesi sağlanmış oldu. Bu da daha derin düşüşleri engelledi.

7
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
0
0
0