Bir Kadın, Tesla Aracının Anahtarını Ameliyatla Koluna Yerleştirtti

62
26
16
5
4
Bir Kadın, Tesla Aracının Anahtarını Ameliyatla Koluna Yerleştirtti
ABD’li yazılım mühendisi Arnie DD, araba anahtarlarını kaybetme sorununa nihai çözümü buldu: Anahtarı ameliyatla koluna yerleştirmek.

Anahtarları kaybettiğini sanıp ararken küçük krizler yaşamak hemen bütün otomobil sahiplerinin başına gelmiştir. ABD’li Arnie DD adlı yazılım mühendisi kadın, sorunu kökten halletmek için Tesla aracının anahtarını koluna yerleştirdi. 

Operasyon sürecini kameraya alıp Hackaday adlı kanalında paylaşan kadın, adım adım işlemin nasıl yapıldığını gösterdi. 

Temel olarak Tesla Model 3 aracının kartının içerisinde yer alan ve aracı açmasını sağlayan çipi kattan çıkartan kadın, bir vücut modifikasyon stüdyosunun ve Pineapple ismini kullanan bir adamın yardımıyla anahtar çipini ön koluna yerleştirdi. 

Sağlık açısından önlemini de alan ve kartı da güvende tutmak isteyen kadın, kartı biyopolimer ile kaplattı. Kadın, yöntemin işe yaradığını ancak kolunu arabaya çok yakın tutması gerektiğini söyledi. 

Arnie, 2 adet yedek anahtar sipariş ettiğini ve gelecek olan Tesla çalışanı ile birlikte çipin nasıl çalıştığını göstereceğini söyledi. 

Bir başka Tesla sahibi olan güvenlik araştırmacısı Truman Kain de aracı yolda karşılaştığı yüzleri ve plakaları gözlemleyip kaydeden bir güvenlik robotuna çevirmişti. Kain, böylece kişilerin takip edilip edilmedikleri konusunda haberdar olmaları sağlanacağını söylüyor. 

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/cars/tesla-mode-3-key-implant/
62
26
16
5
4
Emoji İle Tepki Ver
62
26
16
5
4