Çamlıca TV Kulesi'nin Test Çalışmalarına Bu Sene İçerisinde Başlanması Hedefleniyor

32
8
6
1
1
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahir Turhan, hedeflerinin bu sene içerisinde TV kulesinin test çalışmalarına başlamak olduğunu söyledi.

Şu an yapım aşamasında bulunan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi şantiyesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, projenin tamamlanmasında sona yaklaşıldığını ifade ederken, Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nin radyo ve TV yayıncılığı için önemli bir atılım olduğunu söyledi.

Turhan, radyo ve televizyonlarla ilgili olarak şunları söyledi:

Bilişim çağında halen toplumun tüm kesimlerine ulaşan en etkin iletişim araçları... Bu iletişim araçları, teknolojik gelişmeler sonucu önemli değişimler geçirdi. Çamlıca Kulesi ise bu noktada büyük öneme sahip bir proje. Çamlıca TV Kulesi’yle burada bulunan öncelikli olarak radyo vericileri olmak üzere zaman içinde televizyon vericileri de dahil büyük bir bölümü kaldırılarak tek bir kule üzerinde toplanacak. Bunun da ötesinde bu kule, 369 metre yapısal yüksekliği ile fonksiyon açısından yeni bir TV ve radyo kulesi olmaktan öte İstanbul için de simge bir yapı niteliği taşıyacak. Seyir katlarını ve restoranları da hizmete girdiğinde her yıl ortalama 4,5 milyon kişiye hizmet verecek. Hedefimiz ise bu yıl sonunda Çamlıca TV Kulesi'nde test çalışmalarına başlamak. 2020 yılının başından ilk çeyreğine kadar Çamlıca Tepesi'ndeki görüntü kirliliği oluşturan antenlerin önemli bir kısmı etap etap temizlenecektir.”

Cahit Turhan, dünyanın en büyük projelerinden beş tanesini İstanbul’da yaptıklarını dile getirdi ve Çamlıca TV Kulesi’nin İstanbul’a, ülkeye ve vatandaşlara hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

Kaynak : https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/hedefimiz-yil-sonunda-camlica-tv-kulesi-nde-test-calismalarina-baslamak/1505601
32
8
6
1
1
Emoji İle Tepki Ver
32
8
6
1
1