Hayran Olmamak Mümkün Değil: Casio, Pac-Man Temalı Yeni Saatini Tanıttı

31
6
3
2
0
Japonya merkezli saat üreticisi Casio, 80'lerin favori oyunu Pac-Man'e ait detaylara sahip yeni saati A100WEPC'yi tanıttı. Yeni modelde yine 80'lerde piyasaya sürülen bir Casio modeli baz alındı.

Casio, 70’lerde ve 80’lerde milyonların gönlünde yer etmiş Pac-Man oyunun geliştiricisi Bandai Namco ile bir işbirliğinde bulunarak Pac-Man temalı bir saat geliştirdi. A100WEPC model adını taşıyan bu saatte, Casio’nun 1978 yılında piyasa sürdüğü F-100 dijital saati temel alınmış.

70’lerde kolunuzda taşıyabileceğiniz en yüksek teknolojiyi barındıran F-100 modelinde kronometre, dijital alarm ve takvim gibi özellikler mevcuttu. Kasasında reçine kullanılan ilk saat olarak da bilinen F-100’ün en meşhur saatlerden biri olmasını sağlayan şeylerden biri de muhtemelen 1979 yapımı Alien filminde Ripley ve diğer karakterler tarafından kullanılmış olması.

Saatin birçok yerinde Pac-Man ve hayalet detayları var

Casio pac-man

F-100’deki gibi 4 düğmeli bir tasarıma sahip olan A100WEPC’de Pac-Man ve hayalet karakterler bulunurken ortadaki aydınlatıcı logoda da Pac-Man yazı tipi kullanılmış. Bu harika detayların yanı sıra kadranda Pac-Man oyun ekranı canlandırılmış. Saatin kayışının üst kısmında hayaletler tarafından kovalanan bir Pac-Man lazerle işlenirken kayışın alt kısmında da aynı sahnenin tersine yer verilmiş. Saat, müşteriye Pac-Man karakterleri ve oyun skor ekranıyla donatılmış bir paketle gönderilmekte.

Casio, bir modelinde Pac-Man temasına ilk kez yer vermiyor. Japon üretici, Timex T80 x Pac-Man modeline de Pac-Man detaylarını işlemişti. Ancak Casio’nun, Pac-Man temasını o zamanlara ait bir saatle birleştirmesi oyunu sevenlerin ilgisini çok daha fazla çekecek gibi.

Pac-Man detaylarının işlendiği baz model AW100WE geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Kronometre, günlük alarm, saatlik zaman sinyali, otomatik takvim ve LED ışık gibi özelliklere sahip olan modelin Ağustos ayında Japonya’da yaklaşık 110 dolardan satışa çıkması bekleniyor

Casio A100WEPC'ye ait görüntüler

Casio A100WEPC

Casio A100WEPC

Casio A100WEPC

Kaynak : https://finance.yahoo.com/news/casio-unveils-the-pac-man-edition-a-100-digital-watch-113542602.html
31
6
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
31
6
3
2
0