• Anasayfa
  • Oyun
  • 90'ların Efsane Oyunu Diablo Artık İnternet Tarayıcılarında

90'ların Efsane Oyunu Diablo, Artık Tarayıcı Üzerinden Oynanabilir

15
11
4
2
1
1996 yılında piyasaya sürülen ve o dönemin en popüler oyunlarından bir tanesi olan Diablo'nun internet tarayıcılarında oynanabilen bir sürümü oluşturuldu.

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve ilk kez 1996 yılında piyasaya sürülen "Diablo" isimli aksiyon RPG oyunu, Rivsoft'un çalışmasıyla tarayıcılar üzerinden oynanabilir bir hale geldi. Hazırlanan bu tarayıcı sürümü, Diablo'nun birebir aynısı ancak bütün kullanıcılara sadece, oyunun küçük bir kısmı sunuluyor.

Artık internet tarayıcısı üzerinden de oynanabilen Diablo'ya eğer daha öncelerden sahip olduysanız, internet tarayıcınız aracılığıyla yapabileceğiniz ufak bir dosya gönderme işlemiyle oyunun tam sürümünü de oynayabilirsiniz. Ayrıca şirket, oyunun ilk kez satın alınmasına da olanak sağlıyor.

diablo

Eğer Diablo'nun internet tarayıcıları için geliştirilmiş oyununu hemen oynamak isterseniz burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu sayfada ufak bir açıklama kısmı bulunuyor ve burada 50 MB boyutundaki Diablo'nun indirileceğinden bahsediliyor. Bunun haricinde açıklama bölümü eğer orijinal bir Diablo oyununa sahipseniz "DIABDAT.MPQ" isimli dosyası doğrudan tarayıcının içerisine sürükleyebileceğinizi, bu sayede internet tarayıcıları için geliştirilmiş olan Diablo'nun tamamını oynayabileceğinizi açıklıyor.

Eğer oyunu bugüne dek satın almadıysanız ve şimdi satın almak isterseniz burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/the-original-diablo-is-now-playable-in-your-web-browser/
15
11
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
15
11
4
2
1