Disco Elysium, Çıkışından 2 Yıl Sonra Türkçe Dil Desteğine Kavuştu!

26
2
2
1
0
Disco Elysium, Çıkışından 2 Yıl Sonra Türkçe Dil Desteğine Kavuştu!
Oyun dünyasının en kendine has oyunlarından birisi olan Disco Elysium, çıkışından 2 yıl sonra Türkçe dil desteğine kavuştu.

2019’da çıkış yapan ve kendine has stiliyle oyun dünyasına adını kazımayı başaran Disco Elysium’dan en sonunda beklenen haber geldi. Barındırdığı edebi dille pek çok Türk oyuncuyu İngilizce oynamakta zorlayan oyunun Türkçe dil desteği bugün yayınlandı.

Disco Elysium, aylar süren çalışmanın ardından artık tamamen Türkçe olarak oynanabilir oldu. Oyunu Türkçe’ye çeviren Locpick ekibi, paylaştığı duyuruda Türkçe dil seçeneğinin bugünden itibaren tüm platformlarda kullanılabilir olduğunu açıkladı.

Oyunun Türkçe çevirisini üstlenen Locpick ekibinin açıklaması:

Peki çeviri için neden bu kadar uzun süre bekledik?

Bugüne kadar League of Legends, Valorant, Fortnite, Dying Light ve PUG: New State gibi pek çok dev oyunu Türkçe dil desteğine kavuşturan Locpick ekibi, aslında bu sorunun cevabını net bir şekilde paylaşmıştı. Ekip, Disco Elysium’un diğer oyunlardan farklı olduğunu, oyunun 1,2 milyon kelimeye sahip olduğunu ifade etmişti.

Disco Elysium, zengin içeriği dolayısıyla tam 9 ay süren bir yerelleştirme çalışmasına ev sahipliği yapmış oldu. Tabii yerelleştirmek, sadece metinlerin çevrilmesini değil, bu metinlerin Türkçe olarak en anlaşılabilir ve benzer düzeyde edebilikle aktarılması, bağlantıların ve göndermelerin korunarak sağlanmasını içeriyordu. Locpick ekibinin çeviri süreci boyunca paylaştığı açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

26
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
26
2
2
1
0