• Anasayfa
  • Oyun
  • Dünyanın İlk E-Spor Odaklı Sanal Gerçeklik Oyunu: AFTER-H

Dünyanın İlk E-Spor Odaklı Ücretsiz Sanal Gerçeklik Oyunu: AFTER-H

9
8
2
1
1
SmartVR isimli bir şirket tarafından geliştirilen "AFTER-H", e-spor odaklı ve sadece sanal gerçeklik desteği olan ekipmanlarla oynanabilen bir oyun olarak hazırlandı. AFTER-H, 23 Eylül tarihinde Steam üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir olacak.

Sanal gerçeklik teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte oyun sektöründe de bazı değişiklikler oldu. Daha çok akıllı telefonlar için sanal gerçeklik destekli oyunlar piyasaya sürüldü ancak PC ve konsollar için oyun geliştiren şirketler, bu platformlar için de artırılmış destekli oyunlar ortaya koydular. Şimdi bahsedeceğimiz oyun ise e-spor odaklı geliştirilen ve sadece sanal desteklik ekipmanlarıyla oynanabilen "AFTER-H". 

AFTER-H, kullanıcılara uzay ortamında çatışma imkanı sunan bir FPS oyunu. Steam üzerinden satın alınabilecek oyun daima ücretsiz olacak ancak, bu oyunu etkin bir şekilde oynayabilmeniz için bir hayli harcama yapmanız gerekecek.

AFTER-H

Daha öncesinde de belirttiğimiz gibi AFTER-H daha çok e-sporculara odaklanan FPS türündeki bir oyun. AFTER-H Oculus Rift, HTC Vive ve Windows Mixed Reality gibi ekipmanlarla oynanabiliyor. AFTER-H'de 4'e 4 kadar oyuncuyu destekleyen haritalar, 3 farklı oyun modu ve çeşitli silah kaplamaları bulunuyor.

Oyunla ilgili açıklamalarda bulunan AFTER-H'nin geliştirici şirketi olan SmartVR'nin kurucusu Jean Mariotte, amaçlarının sanal gerçeklik desteği sunan bir e-spor oyunu yapmak olduğunu söyledi. Oyunseverlerin AFTER-H'de kendini geliştirebilmelerinin çok da zorlayıcı olmadığını açıklayan Mariotte, oyun dengeleri ve genel oynanış deneyimi üzerinde fazlasıyla çalıştıklarını ifade etti.

Oyun, 23 Eylül tarihinde Steam üzerinden erişilebilir olacak ve sanal gerçeklik ekipmanları aracılığıyla oynanabilecek. Ayrıca şirket, oyun piyasaya sürüldükten sonra da geliştirme sürecinin devam edeceğini ve oyuna yeni içeriklerin ekleneceğini açıkladı. 

AFTER-H için oluşturulan ve sadece dakikalar önce yayınlanan tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.dsogaming.com/news/after-h-is-a-new-free-vr-first-person-shooter-that-targets-esports-releases-on-september-23rd/
9
8
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
9
8
2
1
1