EA'den Rahatlatan Açıklama: Oyun İçi Reklam Planımız Yok

25
10
2
0
0
Geçtiğimiz günlerde Simulmedia'nın oyunlara oyun içi televizyon reklamları getireceğini sizlerle paylaşmıştık. Bu haber sonrasında yoğun eleştirilere maruz kalan Electronic Arts, konsol oyunlarında oyun içi reklam gösterme planlarının olmadığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde playerWON adlı bir platform vasıtasıyla oyunlarda televizyon reklamlarının gösterilmesi ve bu reklamlar sayesinde oyunculara ufak ödüllerin verilecek olması gündemdeydi. Simulmedia’nın sahip olduğu platform, sosyal medyada oyunculardan oldukça büyük tepkilerin gelmesine sebep oldu.

Simulmedia ile aralarında anlaşmaların bulunduğu söylenen Electronic Arts, geçmişten bugüne sunduğu ücretli içeriklere ek olarak bir de bu konuyla medyada kendine yer bulunca yoğun tepkilerin hedefi haline gelmişti. Neyse ki Electronic Arts, bu haberleri yalanladı. İşte detaylar:

Ne Olmuştu?

Konsol

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde Simulmedia’nın playerWON platformu üzerinden oynaması ücretsiz oyunlarda televizyon reklamları gösterileceğini söylemiştik. Bu haberdeki reklamlar, izleyip izlememenin tamamen kullanıcıya bırakıldığı fakat izlendiğinde oyuncuya küçük ödüller verecek olan reklamlardı.

Endişeler yavaş yavaş ortaya çıkarken bir de Simulmedia’nın büyük şirketlerle anlaşmaları olduğunu öğrenmiştik ve bu şirketlerin arasında Electronic Arts da bulunuyordu. Fakat şimdi Electronic Arts, buna dair bir anlaşmanın bulunmadığını ve oyun içi reklamlara şu an çok da sıcak bakmadığını açıkladı.

“Bunun üzerine herhangi bir anlaşmamız bulunmuyor”

ea

Yaptığı açıklamalarda Electronic Arts, konsol oyunlarında televizyon reklamları göstermenin şu an planlarının arasında olmadığını belirtti. Buna ek olarak şirket, bu konu üzerine yapılmış olan herhangi bir anlaşmanın bulunmadığını belirtiyor.

Son olarak ise şirket, olabilecek en iyi oyun deneyimini ortaya koymanın hala ilk odak noktası olduğunu söylüyor. Bir taraf ortada anlaşma olduğunu söylerken diğer tarafın bunu yalanlamasının oldukça garip olduğunu söyleyebiliriz. Konu hakkında yeni detaylar ortaya çıktıkça sizlere aktarıyor olacağız.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/this-company-is-putting-video-ads-in-games-and-ea-has-already-signed-up/
25
10
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
25
10
2
0
0