• Anasayfa
  • Oyun
  • EA, The Sims 4'ün 32 Bit Desteğini Sonlandıracağını Açıkladı

EA, The Sims 4'ün 32 Bit Desteğini Sonlandıracağını Açıkladı

14
5
4
0
0
Dünyanın en büyük oyun üreticilerinden biri olan Electronic Arts, sevilen oyunu The Sims 4'ün 32 bit desteğini sonlandıracağını açıkladı. Bu kötü haberin yanında bir de iyi haber veren Electronic Arts, oyun için Legacy Edition'ın da aynı dönemde yayınlanacağının sözünü verdi.

32 bit sistemlerin yavaş yavaş yerini 64 bitlik sistemlere bırakmasıyla birlikte yazılım ve oyun üreticileri de planlamalarında bazı değişiklikler yapmaya başladı. 32 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ve Metal API bulunmayan Mac OS cihazlarda Haziran ayından itibaren The Sims 4 desteğini keseceğini açıklayan Electronic Arts, bu değişiklikten etkilenen oyunculara The Sims 4: Legacy Edition'ı ücretsiz olarak sunacaklarını belirtti.

Topluluk yöneticisi EA_Mai, Apple'ın Metal olarak bilinen yeni teknolojiye geçiş yapacağını ve bu sebeple bundan sonraki süreçte The Sims 4'ü Metal API ile çalışacak şekilde geliştireceklerini belirtti. 32 bit sistem kullanan oyuncular için de açıklama yapan EA_Mai şu ifadeleri kullandı:

"Bu güncelleme, aynı zamanda 32 bit işletim sistemlerini de emekli edecek. Teknolojilerimizi düzenli aralıklarla inceliyor ve değerlendiriyoruz. Oyunu iyileştirmek ve optimize etmek için 32 bit desteğini sonlandırmaya karar verdik."

32 bit desteği sonlanacak olan The Sims 4 ile aynı zamanda kullanıma sunulacak The Sims 4: Legacy Edition için bu güncellemeden etkilenen kullanıcılara bir geçiş rehberi sunulacak. Bu rehberi kullanan oyuncular, The Sims 4 verilerini, The Sims 4: Legacy Edition'a kolayca aktarabilecek.

İçerik veya hata düzeltmesi almayacağı açıklanan The Sims 4: Legacy Edition, yeni oyunculara sunulmayacak ve yalnızca eski oyuncuların erişimine açılacak. Bu değişiklikten etkilenen The Sims 4 oyuncularının bu duruma tepkilerini ve Electronic Arts'ın bu konuda bir değişikliğe gidip gitmeyeceğini önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : https://www.eurogamer.net/articles/2019-03-17-ea-ends-32-bit-support-for-the-sims-4-but-promises-a-legacy-edition-will-release-later-this-year
14
5
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
5
4
0
0