Elon Musk'ın Sızdırılan E-Postası, Tesla'nın Rekorunu Gün Yüzüne Çıkardı

84
17
5
4
3
Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın sahibi Elon Musk tarafından gönderilen bir e-posta internete sızdırıldı. Söz konusu e-postada, ABD’li şirketin bu çeyrek bitmeden 100.000 araç teslimatı yapacağı söyleniyor.

Bir dönem Model 3’ün üretim sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle iflasın eşiğine gelen Tesla, üzerindeki kara bulutları dağıtmaya başladı. Geride bıraktığımız birkaç ayda önemli satış rakamlarına ulaşan ABD’li şirket, üretim hattının tamamında oldukça etkileyici bir performans gösterdi.

Bu yılın ikinci çeyreğinde 95.200 adet otomobil teslimatı yapan Tesla, yeni bir rekor kırmıştı. 2019’un ilk yarısında ABD’nin açık ara en çok satan elektrikli otomobil markası olmayı başaran şirket, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Nitekim Elon Musk’ın şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-posta da, bunu kanıtlar türden. Electrek tarafından yayınlanan e-postada Musk, şirketin bu çeyrek bitmeden müşterilere 100.000 araç teslimatı gerçekleştireceğini söylüyor.

tesla

"İlk 100.000 araç teslimatımızı gerçekleştirme şansına sahibiz” ifadelerini kullanan Güney Afrika asıllı ABD’li girişimci, “Şirketimiz için inanılmaz heyecan verici bir dönüm noktası!” diyor.

Musk ayrıca Tesla çalışanlarını, şirketin teslimatlarını mümkün olduğunca artırmasına yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çağırıyor. Yeni bir araç satın alan müşterilere teslimatlarının mümkün olan en hızlı şekilde gerçekleştirmesinin öncelikli olması gerektiğini söyleyen Musk, bu sürecin çok daha efektif bir şekilde işlemesini arzu ediyor.

Musk’ın sızdırılan e-postası, Tesla için her şeyin beklenenden de iyi gittiğini gösteriyor. 2018’in dördüncü çeyreğinde 90.700 araç teslimatı yapan Tesla, ilk kez bir yıl içinde yüzde 10’dan fazla teslimat artışı yaşayacak. 

Kaynak : https://bgr.com/2019/09/26/tesla-model-3-deliveries-all-time-record-100000/
84
17
5
4
3
Emoji İle Tepki Ver
84
17
5
4
3