Fenerbahçe, YouTube’da 1 Milyon Takipçiye Ulaşan İlk Türk Spor Kulübü Oldu

116
24
21
3
1
Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi YouTube kanalı 1 milyon aboneye ulaşmayı başaran ilk Türk kulübü olarak tarihe geçti. YouTube’da 1 milyon barajını aşan Fenerbahçe'den sonra ezeli rakibi Galatasaray’dan da yanıt gecikmedi. Galatasaray da aynı gün içinde abone sayısını 1 milyonun üzerine çıkardı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, başkanlığa Ali Koç’un gelmesinin ardından başlattığı yoğun sosyal medya ve taraftarla etkileşim çalışmalarının ilk meyvesini aldı. Sarı lacivertli kulübün resmi YouTube hesabı, 1 milyon aboneye ulaşan ilk Türk spor kulübü hesabı oldu. 

Son yıllarda bütün kulüpler için sosyal medya ve taraftar etkileşimleri önemli hâle geldi. Bu durumun farkında olan Ali Koç ve Fenerbahçe yönetimi de buna göre adımlar attı. Son olarak #FenerbahceYoutubeda1Milyon etiketiyle Twitter’da kampanya başlatan sarı lacivertli camia, bu alanda ilk olmayı başardı. 

Fenerbahçe yönetimi, resmi Twitter hesabından kutlama ve teşekkür mesajı yayınladı. Yayınlanan mesajı aşağıdaki gönderiden inceleyebilirsiniz.

Fenerbahçe'nin 1 milyon abone sayısına ulaştığı sıralarda abone sayısı 967 bin civarında olan Galatasaray da büyük bir atılımın ardından haberi hazırladığımız sırada 1 milyon 41 bin abonesiyle 1 milyon abone sayısını aşan ikinci Türk futbol kulübü oldu. Beşiktaş’ın ise şu anda 347 bin abonesi bulunuyor.

Kaynak : https://www.haberler.com/fenerbahce-youtube-da-1-milyon-aboneye-ulasti-12265504-haberi/
116
24
21
3
1
Emoji İle Tepki Ver
116
24
21
3
1