Filtre Kullanarak Kendini Genç Gösteren Yayıncının Gerçek Yüzü Ortaya Çıktı (Video)

126
24
10
2
0
Çin'de yüz filtresi kullanarak yayın yapan bir vlogger, doğal halini yanlışlıkla gösterdi. Kadının aslında sanılandan 10 yaş daha büyük olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medya kullanıcıları, paylaşımlarını yapmadan önce fotoğraflarına çeşitli dokunuşlar yaparak daha farklı görünmelerini sağlıyorlar. Hatta kimi zaman bazı ünlü isimler, bu düzenleme işlemini abartarak ortaya komik fotoğraflar çıkarıyorlar ve bu durum genelde, takipçilerin gözünden kaçmıyor.

Çin'in popüler yayıncılarından bir tanesi olan "Qiao Biluo" kullanıcı isimli bir kadın da yayınlarında yüz filtresi kullanan isimlerden birisiydi. Ancak yaşanan bir teknik sorun, ünlü vlogger'ın gerçek yüzünün ortaya çıkmasına neden oldu. Filtresiz halini tüm takipçileriyle paylaşan kadının, kendisini 10 yaş gençleştirdiği anlaşıldı.

Kullanıcıların "Sevimli tanrıça" olarak adlandırdıkları kadının filtre kullandığı biliniyordu. Başka bir yayıncıyla yaptığı ortak bir yayında takipçilerinin filtresini kaldırmasını istemesi üzerine vlogger, bunu ancak yüksek miktarda bağış karşılığında yapabileceğini söyledi. Bir süre sonra yayıncı, filtresiz halini sadece ücretli bir VIP kanalında göstereceğini söyledi ancak bilinmeyen bir nedenden ötürü kadının filtresiz hali, tüm takipçiler tarafından görüldü.

Bu olay aslında ilk kez yaşanan bir durum değil. Pek çok yayıncı, hem ağır makyajlar hem de bu işlem için gerekli uygulamaları kullanarak yüzlerini adeta başka bir yüz haline getiriyorlar ve yayınlarını bu şekilde yapıyorlar. Üstelik bazı yayıncılar, köprücük kemiği gibi uzuvlarını bile değiştirebiliyorlar.

Bu vlogger, tüm takipçilerinin gördüğü filtresiz halini YouTube üzerinden de paylaştı. Bazı kullanıcılar vlogger'a suçlamalar yönelterek takibinden çıktı ancak yayıncı, toplamda 500 bin yeni takipçi kazandı. Böylelikle bir teknik hata, bu yayıncı için iyi bir pr çalışması haline geldi.

Vlogger'ın YouTube üzerinden yayınladığı o videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/07/30/livestreamer-caught-using-face-filter-to-make-herself-look-young/
126
24
10
2
0
Emoji İle Tepki Ver
126
24
10
2
0