11 Yaşındaki Final Fantasy 14, Steam'de Eş Zamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı

11
4
2
2
0
Final Fantasy 14, Steam'de eş zamanlı oyuncu rekoru kırdı. Steam DB'nin yaptığı açıklamaya göre Final Fantasy 14, son 24 saatte 47 bin 542 eş zamanlı oyuncu tarafından oynandı. Bu sayı, 11 yıllık bir oyun için hiç de fena değil.

Square Enix'in 2010 yılında piyasaya sürdüğü Final Fantasy 14 isimli çevrimiçi çok oyunculu oyun, Steam'deki eş zamanlı oyuncu rekorunu kırmayı başardı. Bu rekor, 11 yıllık bir oyun için hiç de fena değil.

Steam DB tarafından tespit edilen rekor, 47 bin 542 eş zamanlı oyuncuyu gösteriyor. Bu sayı, daha önceki rekorda 41 bin 200 olarak kayıtlara geçmişti. Sektör kaynakları, Final Fantasy 14'te kırılan rekorun asıl kaynağının World of Warcraft oyuncuları olduğunu düşünüyorlar. Kaynaklara göre World of Warcraft'ın giderek daha durağan hale gelmesi ve bazı yayıncıların oyun değişikliği yapması, diğer oyuncuları da Final Fantasy 14'e çekti.

World of Warcraft yayıncıları, Final Fantasy 14'ü çok beğendiklerini söylüyorlar

Final Fantasy 14

Final Fantasy 14'ün eş zamanlı oyuncu rekorunun kırılmasını sağlayan yayıncıların başında Asmongold ile CohhCarnage geliyor. Her iki yayıncı da daha önceki dönemlerde World of Warcraft oynuyorlardı. Ancak bu oyuna getirilen "Chains of Domination" isimli güncelleme, uzunca bekleyişe rağmen hem oyuncuları hem de yayıncıları memnun etmedi. Asmongold ile CohhCarnage, konuyla ilgili açıklamalarında Final Fantasy 14'ün fena olmadığını söylemeleri bu yayıncıların takipçilerini de sevindirdi.

Final Fantasy 14 cephesinde yaşanan eş zamanlı oyuncu rekoru kırılmasının suni mi yoksa kalıcı mı olacağını zaman gösterecek. Ancak şu sıralar yeni bir MMO oyununa başlamak gibi bir düşünceniz varsa, Final Fantasy 14'ün bu noktada iyi bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Zira 40 bin civarında anlık oyuncunun olduğu bir oyunda sıkılmak, şimdilik pek de mümkün değil gibi görünüyor.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/final-fantasy-14-just-broke-its-concurrent-player-record-on-steam/
11
4
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
11
4
2
2
0