• Anasayfa
  • Oyun
  • Fortnite’daki Hata Oyuncuları Ölümlerine Fırlatıyor

Fortnite’ta Ortaya Çıkan Bir Hata, Oyuncuları Ölümüne Fırlatıyor

41
13
8
5
3
Fortnite Chapter 2, pek çok yenilikle geldi. Bu yenilikler her zaman istenildiği gibi çalışmıyor ve bazen oyuncular için tatsız sonuçları olabiliyor.

Fortnite oyununda ilk bölüm sona erdi ve oyunun ikinci bölümü olan Fortnite Chapter 2 başladı. Yeni 'chapter' demek yeni özellikler demek. Bu özelliklerden biri, oyuncuların bütün emeklerini kelimenin gerçek anlamıyla çöpe atmalarına neden olabiliyor. 

Oyunda artık karakterlerimiz çöp konteynerlerine ve saman yığınlarına saklanabiliyor. İçeri girmekte çok bir sıkıntı olmasa da karakterler her zaman istedikleri gibi çıkış yapamıyorlar. Şöyle ki çöp yığınının içinden çıkmak isteyen karakterler zaman zaman gökyüzüne doğru arkalarında bir gaz bulutu bırakarak ilerlemeye devam ediyor. 

fortnite 2

Normalde Fortnite oyununda oyun içi bir hata ortaya çıktığında karakterler hasar görmez. Bu hatada ise karakterler gökyüzünden aşağı düştüklerinde düşüş hasarı alıyor ve ölüyorlar. Takım oyunuysa diriltilmeleri gerekirken solo oyunlarda ise emeklerin sonunu getirmiş oluyor. 

Hata her çöpe girilip çıkılıdığında ortaya çıkmıyor ancak bir defa ortaya çıkması zaten her şeyin sona ermesine sebep oluyor. Olası bir zafer de böylece çöpe gitmiş oluyor. Kaza anına bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Hata ilk olarak Redddit’te ortaya çıktı ve o andan beri internette sıkça konuşuluyor. Epic Games ise henüz hatayla ilgili bir açıklama yapmadı ancak yakın zamanda hatanın düzeltileceği düşünülüyor. 

Fortnite 2’de yeni Chapter bazı gariplikler ile başlamış olsa da ileride Epic Games bu hataları birer ikişer ayıklayacaktır. 

Kaynak : https://www.slashgear.com/fortnite-dumpster-hiding-bug-catapults-players-to-their-death-20596227/
41
13
8
5
3
Emoji İle Tepki Ver
41
13
8
5
3