FPS Klasiği Quake, QuakeCon 2020 Boyunca Tamamen Ücretsiz Olarak Alınabilecek

21
3
3
2
0
FPS türünün en klasik yapımlarından Quake, Bethesda'nın duyurusuna göre QuakeCon 2020 boyunca ücretsiz olarak kütüphaneye eklenebilecek. Oyun, sınırsız süreyle kütüphanenizde kalacak.

Oyun dünyasının en sevilen serilerine hayat veren Bethesda, 7 Ağustos ve 9 Ağustos tarihleri arasında her sene düzenlenen QuakeCon etkinliğinin bu yılki ayağını düzenleyecek. Etkinlik, aynı zamanda QuakeCon etkinliğinin 25.'si olma unvanına da sahip olacak.

Çeyrek asırdır oyuncuların yakından takip ettiği QuakeCon, 60 saat boyunca dünyanın her bölgesindeki yayıncının katılacağı bir canlı yayın olacak. Etkinlikte ünlü influencer'lar, canlı konserler, yardım kuruluşlarına bağış kampanyaları, geliştirici panelleri ve daha fazlası yer alacak.

Quake, tamamen ücretsiz olacak:

quake

Üç gün sürecek olan QuakeCon etkinliği yalnızca bununla sınırlı olmayacak. Bethesda, bugün yaptığı duyuruda QuakeCon 2020 etkinliği boyunca id Software'in klasik FPS oyunu Quake'in tamamen ücretsiz olacağını açıkladı. Oyun, yalnızca bu tarihler arasında ücretsiz olarak onanmayacak; sınırsız süreyle kütüphanenize eklenecek.

FPS oyunlarının en klasik örneklerinden birisi olan Quake'i kütüphanenize eklemek için yapmanız gereken şeyse oldukça basit. Duyuruya göre QuakeCon'un düzenleneceği hafta sonu boyunca Bethesda.net'e giriş yaparsanız, Quake'in ücretsiz bir kopyası Bethesda hesabınıza süresiz olarak eklenecek.

Elbette oyunu kütüphanenize eklemek için öncelikle Bethesda'ya üye olmalısınız. Üyeliğinizi oluşturduktan ve Bethesda.net'e giriş yaparak oyunu aldıktan sonra oyunu indirmek Bethesda Launcher'ı bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Launcher üzerinde kütüphanenizde yer alan oyunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Quake 2 de ücretsiz olabilir:

quake

Bununla birlikte QuakeCon etkinliği sırasında yapılan bağışlar eğer 10 bin dolar seviyesini aşarsa Bethesda, Quake 2'yi de tamamen ücretsiz bir şekilde dağıtmaya başlayacak. Böylece Quake deneyimini RTX teknolojisiyle ve günümüz grafikleriyle ücretsiz bir şekilde yeniden yaşama şansına sahip olacaksınız.

QuakeCon 2020, bu yıl her etkinlik gibi koronavirüs nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenecek. Dolayısıyla etkinlik tarihi boyunca gördüğümüz dünyanın en büyük LAN partisi de maalesef bu yılki etkinlikte yer almayacak. Umuyoruz ki Bethesda'nın bu etkinlikte yapacağı açıklamalar bizi sevindirmeyi başarabilir.

Kaynak : https://www.dsogaming.com/news/id-software-classic-quake-free-quakecon-2020/
21
3
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
21
3
3
2
0