• Anasayfa
  • Sektörel
  • Fransa Geçit Töreninde Jet Motorlu Asker Zırhı Görüntülendi

Fransa Geçit Töreninde Jet Motorlu Bir Asker Zırhı, Uçarken Görüntülendi

42
8
6
5
3
Uçan askerlerden oluşan birlikler, çatışmalarda kağıt üzerinde büyük üstünlük sağlıyor. Fransa ise geliştirdiği jet motorlu zırh ile gösteriş yapıyor. Gelin Fransa'nın uçan zırhlarına yakından bakalım.

İnsanoğlu, oldu olası yeryüzünden daha yüksek yerlere erişmek istemiştir. Bu amaç uğruna planörler ve uçaklar geliştirildi ve hatta uzaya bile gidildi. Her ne kadar bunları gerçekleştirmiş olsak da dünyadayken istediğimiz gibi uçabilmek hep içimizde kaldı.

Fizik kurallarını fazlasıyla zorlayan "insanların uçuşu"nu gerçekleştirmek için jet motorlara ihtiyaç duyuluyor. Iron-Man misali uçmayı sağlayan ekipmanların fiyatının bir hayli yüksek olması ve bu sistemlerin stabil olmaması sebebiyle ne yazık ki seri üretime geçilemiyor.

Prototip olarak geliştirilen ve bir süre daha prototip olarak kalacak olan jet motorlu kıyafetlerin bir modeli, uzun zamandır geliştiriliyordu. Askerlerin çok daha yüksek hareket kabiliyetlerine sahip olabilmesine olanak tanıyan bu zırh, dün canlı olarak tekrar görüntülendi.

Fransa'nın Ulusal Günü olan 14 Temmuz tarihinde (Bastille Günü) Paris'te gerçekleştirilen geçitte gözüken Flyboard Air, jet ski ustası Franky Zapata tarafından kullanıldı.

Franky Zapata

Flyboard Air'ı uçururken elinde bir adet tüfek de taşıyan Zapata, izleyenler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Dışarıdan bakıldığında fazlasıyla havalı görünen Zapata'nın ardından, Fransa Bayrağı'nın renkleri olan mavi, beyaz ve kırmızı renkleri etkinlik alanı üzerine salan gösteri uçaklarıyla görsel şölen yaşandı.

Zapata'nın giydiği özel zırhın bir adetinin fiyatının 250.000 dolar değerinde olması ise dikkatleri üzerine çekti. Jet motorlu zırh kullanan askerleri etrafta görebilmek için önümüzde uzun yıllar bulunuyor.

Kaynak : https://gizmodo.com/french-inventor-touts-rifle-while-flying-turbine-powere-1836363914
42
8
6
5
3
Emoji İle Tepki Ver
42
8
6
5
3