FTX Türkiye, Kullanıcıların Bakiyelerini Banka Hesaplarına Göndermeye Başladı: İşte Yapmanız Gerekenler

6
5
2
1
0
FTX Türkiye, Kullanıcıların Bakiyelerini Banka Hesaplarına Göndermeye Başladı: İşte Yapmanız Gerekenler
Batan kripto para borsası FTX'in Türkiye ayağı, kullanıcılarının bakiyelerini banka hesaplarına göndermeye başladı. FTX Türkiye'de yatırımınız varsa, takip etmeniz gereken yolları anlattık.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX, bu hafta kripto para sektörüne ağır bir darbe vurdu. Borsanın likidite krizi yaşamasıyla birlikte Binance tarafından satın alınacağı açıklanmış, Binance sonrasında bu kararından vazgeçmişti. Tüm bunların ardından FTX, resmen iflas ettiğini duyurmuştu.

Bu gelişmeler sürerken, FTX üzerinden yatırım yapan kullanıcıların hesaplarındaki para da kayıplara karışmıştı. Çeşitli kaynaklara göre kaybedilen para miktarı 1,7 milyar dolar seviyesindeyken, bugün FTX Türkiye’den örnek bir hareket geldi.

FTX Türkiye kullanıcılarının bakiyeleri banka hesaplarına aktarılıyor:

FTX’in Türkiye faaliyetlerini yürüten ekip, kendi inisiyatifiyle kullanıcılarını koruyacak bir harekete imza attı. FTX Türkiye, kullanıcı bakiyelerini, kullanıcıların banka hesaplarına aktarmaya başladı.

FTX Türkiye’de bakiyeniz varsa paranızı almak için yapmanız gerekenler:

FTX Türkiye’ye bağlı IBAN adresiniz yoksa:

  • Bu bağlantıya tıklayarak FTX Türkiye IBAN Bilgisi Formu’na ulaşın.
  • Formu eksiksiz bir şekilde doldurun.
  • “Gönder” seçeneğine tıklayarak formu ekibe gönderin.

FTX ekibi, formdaki bilgileri kontrol ettikten sonra sunduğunuz hesap ve IBAN bilgileriniz üzerinden bakiyenizi banka hesabınıza aktaracak.

FTX Türkiye’ye bağlı IBAN adresiniz varsa:

FTX Türkiye, diğer tüm taleplerle ilgili farklı formlar paylaşılacağını açıkladı.

Kullanıcılara ne kadar para gönderiliyor?

FTX Türkiye’de yatırımı bulunan kullanıcıların bakiyeleri, ekip tarafından 12 Kasım tarihinde Türk Lirası’na çevrildi. Bu süreçte yatırım yapılan kripto para birimlerinin, 12 Kasım 03.00’da Binance, Binance Türkiye, BtcTürk, MEXC, Huobi ve Kucoin borsaları üzerindeki değerleri dikkate alındı.

6
5
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
5
2
1
0