Google Chrome'da Sekmelerinizi Kontrol Etmenizi Sağlayacak Eklenti: CloseMyTabs

8
3
1
0
0
Eğer bir araştırma yapmak için veya işiniz dolayısıyla birden çok sekme açmak zorunda kalıyorsanız ve bu sekmeleri kapatmayı unutuyorsanız, şimdi anlatacağımız eklenti tam size göre. CloseMyTabs, sekmelerinizi en son ne zaman kullandığınızı size gösteriyor ve istediğiniz zaman dilimindeki uygulamaları kapatmanızı sağlıyor.

Google Chrome’u kullanırken, ister istemez birden fazla sekme kullanabiliyoruz. Bu sekmelerin fazlalığı bazı durumlarda fark edebileceğiniz gibi performansı da bir nebze düşürüyor. Bu nedenle de gereksiz sekmeleri kapatmayı unutmamak gerekiyor.

Gerek iş alanınızın gereklilikleri olsun gerek araştırmalarınız olsun internet sekmeleri bazen fark edemediğimiz kadar birikiyor, zira bazen açtığımız sekmeleri kapatmayı unutabiliyoruz. Bunları tek tek kapatmak da zulüm oluyor. İşte bu durumu kolaylaştırmak için CloseMyTabs yardımınıza koşuyor.

Bu eklenti, aynı diğer eklentiler gibi küçük bir logo şeklinde bulunuyor ve tıkladığınız zaman küçük bir pencere açılarak açık olan sekmelerinizi sizlere gösteriyor. Programın güzel yanı, hangi sekmeyi en son ne zaman kullandığınızı da sizlere gösteriyor olması. Bu şekilde uzun süredir kullanmadığınız sekmeleri görüp kolay bir şekilde kapatabiliyorsunuz.

Program, size sekmeleri en son kullandığınız zamanları göstermenin yanı sıra, seçebileceğiniz filtreye göre birden fazla sekmeyi kapatabilmenize olanak sağlıyor. Misal verelim; üç tane sekmeyi en son 2 saat önce kullandınız. Eğer logoya tıkladığınızda açılan barı 2 saate ayarlarsanız, yalnızca o üç sekme kapanacaktır. Bu şekilde tek tek uğraşmanıza gerek kalmadan birden çok sekmeyi kolay bir şekilde kapatabileceksiniz. Eğer eklentiyi beğendiyseniz buraya tıklayarak eklentiye sahip olabilirsiniz.

Kaynak : https://beebom.com/chrome-extension-control-center-tabs/
8
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
3
1
0
0