Google, Drive Uygulamasının Windows 8 ve 8.1 Desteğini Kesiyor: 32 Bit Windows 10'da da Kullanılamayacak!

6
2
1
1
0
Google, Windows 8, 8.1 ve 32 bit Windows 10 işletim sistemlerinin Drive uygulamasını desteklemeyeceğini duyurdu. Bu Windows sürümlerine sahip kullanıcılar, Ağustos ayından sonra uygulamayı kullanamayacak.

Google’ın dosya depolama ve senkronizasyon hizmeti Google Drive, kullanıcıların en çok işine yarayan hizmetlerden biri. 2012’den beri hayatını sürdüren hizmet, bulut yoluyla doküman depolayabilme, dosya paylaşabilme, düzenleme ve daha birçok imkânı kullanıcılarına tanıyor. Tabii ki Google Drive’ın masaüstü uygulaması da bulunuyor.

Bugün Android Police tarafından fark edilen bir bilgi ise Google’ın Drive uygulamasının bazı Windows işletim sistemi sürümlerinde erişimi keseceğini ortaya koyuyor. Destek sayfasında yer alan bilgilere göre Google Drive, artık Windows 8, 8.1 ve Windows 10’un 32 bit versiyonlarında kullanılamayacak.

Google Drive masaüstü uygulamasının Windows 8, 8.1 ve 32 bit Windows 10 desteği Ağustos ayında kesilecek

Google’a göre uygulamanın Windows 8, Windows 8.1 ve 32 bit Windows 10 desteği, bu yılın Ağustos ayında kesilecek. Bunun sonrasında ise 64 bit Windows 10 ve üstüne sahip kullanıcılar masaüstü uygulamasını kullanabilecek. Kesintinin tam olacağı konusunda ise bir bilgi yok.  

Değişiklik, etkilenecek kullanıcıların Drive’ı tarayıcı yoluyla kullanamayacağı anlamına gelmiyor. Yani Google’ın açıkladığı Windows sürümlerini kullanıyorsanız, masaüstü uygulamasından olmasa da tarayıcıdan Drive’a erişmeye devam edebileceksiniz. Ancak uygulamayı istiyorsanız bilgisayarınızı güncellemeniz gerekiyor.

Windows 8 ve 8.1 dönemi yavaş yavaş kapanıyor. Microsoft, geçtiğimiz ocak ayında bu işletim sistemleri için güvenlik güncellemelerini ve teknik desteğini kesmişti. Öte yandan Google da şubatta Windows 7 ve Windows 8 sürümlerini desteklemeyen ilk Chrome’u yayınlamıştı.

6
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
1
1
0