Google, Fotoğraf Yedekleme İşlemini Hızlandıran 'Express' Özelliğini Kullanıcılara Sunmaya Başladı

13
2
1
1
1
Google Fotoğraflar'a yeni gelen bir özellik ile fotoğraflarınızı yedeklemeniz daha hızlı bir hâle gelecek.

Google Fotoğraflar, daha önceki versiyonlarında 'Orijinal Kalite' ve 'Yüksek Kalite' şeklinde iki farklı yedekleme seçeneği sunuyordu. Ancak bazı kullanıcılar için yedekleme işlemi zaman zaman daha uzun sürebiliyor ve Wi-Fi erişiminin yetersiz olması durumunda yedekleme işlemi büyük bir soruna dönüşüyordu. Google’ın aktardığına göre Hindistan’da Google Fotoğraflar’ı kullanan kişilerin üçte birinden fazlasında yedekleme sorunu yaşanıyor.

Artık Google, Google Fotoğraflar'da düşük çözünürlükte daha hızlı yedekleme imkânı sağlayan 'Express' adı verilen yeni bir yedekleme seçeneği sunuyor ve fotoğraflarınızın zayıf Wi-Fi bağlantınız olsa bile yedeklenmesini kolaylaştırıyor.

Şirket, bu yeni yedekleme seçeneğini geçen Aralık ayında Hindistan’da Google Fotoğraflar’ı kullanan kişilerin bir kısmına sunmuştu. Geçtiğimiz hafta boyunca daha fazla kullanıcıya Express yedekleme seçeneği verilmeye başlandı. Google, Express özelliğini yavaşça farklı ülkeye getireceğini açıkladı. Express özelliğinin ülkemizde ne zaman kullanılabilir olacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/google-photos-express-backup-2-967089/
13
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
13
2
1
1
1