Google’da Türkiye İçin Kritik Buluşma

89
45
11
9
8
Google krizinin çözümü konusunda bugün, Google yetkilileri ile Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Kemal Turnacı ve yönetim kurulu üyeleri Google’ın İstanbul ofisinde bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde Rekabet Kurumu, Google aleyhine bir karar almış ve sonrasında Amerikalı şirket, Türkiye’de üretilen cihazlarda Google uygulamalarının kullanımını durdurma kararı almıştı. Karşılıklı açıklamalar ile devam eden süreçte, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği orta yolu bulmaya çalışıyor. 

Derneğin Başkanı Mustafa Kemal Turnacı ve yönetim kurulu üyeleri, Google İstanbul ofisinde şirket yetkilileri ile bir araya geldi. Dernek üyeleri yarın da Rekabet kurumu ile görüşmeler yapacak. 

Görüşmede Rekabet Kurumu kararı sonrasındaki süreç ve devam eden süreçte ne yönde ilerleneceği ana gündem konularını oluşturdu. 

Karşılıklı açıklamalar gelmişti

rekabet kurumu

Google, gelen ceza kararının ardından yaptığı açıklamada “Türkiye'deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye'de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik. Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi hâlihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google'ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz” ifadelerini kullanmıştı. 

Rekabet Kurumu ise açıklamasında “Google’ın diğer ülkelerde yaptığı gibi, kurulumuz kararında yer alan yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekmektedir.“ ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/ekonomi/googleda-kritik-bulusma-6103666
89
45
11
9
8
Emoji İle Tepki Ver
89
45
11
9
8