• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Play Hizmetlerinin Son Sürümü Bataryayı Sömürüyor

Google Play Hizmetleri Uygulamasının Son Sürümü Bataryayı Sömürüyor

101
9
7
3
2
Geçtiğimiz günlerde güncelleme alan Google Play Hizmetleri uygulamasında bulunan bir hata telefonların boştayken bile pillerinin bitmesine neden oluyor.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon sahipleri, yüklü uygulamalarını görüntülediklerinde "Google Play Hizmetleri" isminde bir uygulamanın yüklü olduğunu görürler. Bu uygulama, Google'ın kullanıcılara sunduğu gerek uygulamaların güncellenebilmesi gerekse telefonun rahat çalışabilmesini sağlıyor.

Google'ın bu uygulama için sunmuş olduğu son güncellemenin, uygulamanın çok ciddi bir oranda batarya tüketmesine neden olduğu ortaya çıktı. Eğer sizlerde son dönemlerde şarjınızın çok çabuk bittiğini düşünüyorsanız, sorun bu uygulamadan kaynaklanıyor olabilir.

gogle play hizmetler

Google'ın kullanıcıların hizmetine sunduğu Google Play Hizmetleri uygulamasının son sürümü olan 18.3.82'de yaşanan bu sorunun neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor ancak buna rağmen kullanıcılar, telefonları boştayken bile pillerinin çok hızlı bir şekilde bittiğini ifade ediyorlar.

google play

Yukarıdaki görselde de görülebileceği üzere Google Play Hizmetleri telefonların bataryasını yüzde 15 ve yüzde 18 gibi oranlarda tüketmiş görünüyor ancak bu değerin normal olmadığını açıkça söyleyebiliriz.

Google şu an için herhangi bir açıklama yapmadı ve sorunun ne zaman düzeltileceği de bilinmiyor. Eğer bu durumun önüne geçmek isterseniz geçici bir süreliğine Google Play Hizmetleri uygulamasını devre dışı bırakmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu durumun da bazı sorunlara yol açabileceğini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Kaynak : https://www.trustedreviews.com/news/google-play-services-could-be-destroying-your-battery-life-3929735
101
9
7
3
2
Emoji İle Tepki Ver
101
9
7
3
2