127
17
13
12
7
WhatsApp, üzerinde çalıştığı dört yeni özelliği kullanıcıların hizmetine sunmaya başladı. Özelliklerin dağıtımı bölge bölge yapılıyor ve sürecin tamamlanmasıyla tüm kullanıcılar, yeni özellikleri kullanmaya başlayacaklar.

1.5 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a uzun zamandır beklenen özellikler nihayet gelmeye başladı. WhatsApp'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı dört yeni özelliğin hizmete sunulmasıyla kullanıcılar, yenilenmiş bir WhatsApp deneyimi yaşamaya başlayacaklar.

WhatsApp'ın kullanıma sunacağı özelliklerden sadece bir tanesinin çok ciddi bir işlevi yok ancak buna rağmen diğer üç özellik, anlık mesajlaşma uygulamasına büyük yenilikler getiriyor. Dilerseniz WhatsApp'ın kullanıma sunulan özelliklerine yakından bakalım.

whatsapp

WhatsApp, parmak izi kilidini nihayet kullanıma sunuyor

whatsapp

WhatsApp geliştiricilerinin kullanıma sundukları belki de en önemli özellik, parmak izi kilidi olacak. Bu özelliğin nasıl kullanılacağından daha önce bahsetmiştik ancak yine de bir kez daha hatırlatmakta fayda var. WhatsApp'a eklenen bu özellikle kullanıcılar, uygulamaya sadece parmak izlerini okutarak girebilecekler. Bu özellik, kullanıcıların güvenliğini ciddi anlamda artıracağa benziyor.

Whatsapp'ta ses kayıtlarının otomatik olarak oynatılması

Pek çok WhatsApp kullanıcısı sesli mesaj göndermeyi seviyor. Ancak sesli mesajlar bugüne kadar otomatik olarak oynatılamıyordu. Son güncellemeyle birlikte kullanıcılar, karşı tarafın gönderdiği sesli mesajları tek bir tuşa basarak art arda oynatabilecekler.

Facebook'tan WhatsApp Etiketi

whatsapp

Facebook, bozulan imajını düzeltmek için sahip olduğu Instagram ve WhatsApp platformlarıyla Facebook'u daha çok ilişkilendireceğini duyurmuştu. Çalışmalar tamamlandı ve şimdi WhatsApp'ta da Facebook ibaresi görülmeye başlanacak. Uygulamanın "Ayarlar" bölümünün alt kısmında bundan sonra "WhatsApp from Facebook" (Facebook'tan WhatsApp) ibaresi görülecek.

Sık sık iletilen mesajlar etiketi

Sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamaları sahte mesajların yayılması için etkili bir yer haline geldi. Hal böyle olunca da geliştiriciler, sahte mesajların yayılmasını engellemek amacıyla yeni bir uygulamayı hizmete sunmaya başladı. Bu hizmetle birlikte bundan sonra iletilen mesajlarda yeni bir etiket bulunacak ve bu sayede kullanıcılar, bu mesajın çok sık iletildiğini anlayabilecekler.

WhatsApp, tüm bu özellikleri kullanıcılarına bölge bölge sunmaya başladı. Bu da yeni özelliklerin tüm kullanıcılara aynı anda gelmeyeceği ve sürecin biraz zaman alabileceğini gösteriyor. Özelliklerin Türk kullanıcılara ne zaman sunulacağı da henüz netleşmiş durumda değil.

Kaynak : https://www.igyaan.in/196060/whatsapp-new-features-august-2019/
127
17
13
12
7
Emoji İle Tepki Ver
127
17
13
12
7