Google Telefon'un Çağrı Kaydetme Özelliği Bazı Xiaomi Cihazlara Eklendi

22
10
4
1
0
Xiaomi kullanıcılarının forumlarda paylaştıklarına göre Çinli markanın bazı cihazlarına Google Telefon'un çağrı kaydetme özelliği eklendi. Bazı Redmi modellerinde kullanılabilen özelliğin diğer Xiaomi cihazlara ne zaman ekleneceği henüz belli değil.

Android işletim sisteminin arkasındaki isim olan Google, Pixel cihazların varsayılan çevirici uygulaması olan Google Telefon'u destekleyen Android cihaz sayısını artıracağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Uygulamayı destekleye cihaz sayısını artırmaya devam eden şirket, bir yandan da Telefon uygulamasında çağrı kaydı desteği üzerinde çalışıyor.

Google'ın çağrı kaydetme özelliği üzerinde çalıştığına dair ilk söylentiler, geçtiğimiz ocak ayında ortaya çıkmıştı. Beklendiği gibi, özellik ilk olarak Google Pixel serisine eklenmiş ve ardından Android One projesinin parçası olan birkaç Nokia cihaz da bu özelliğe kavuştu. Şimdiyse bazı Xiaomi kullanıcılarının Telefon uygulamasının çağrı kayıt özelliğini kullanabildiği ortaya çıktı.

Google Telefon'un çağrı kaydetme özelliği birçok Xiaomi cihazda kullanılabiliyor:

Google Telefon

PiunikaWeb tarafından aktarılan bilgilere göre Google Telefon uygulamasındaki çağrı kaydetme özelliği halihazırda Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro akıllı telefonların global varyantlarında erişilebilir durumda. Bununla birlikte MIUI yerine Android One kullanan Mi A serisi de geçtiğimiz aylarda bu özelliğe kavuşmuştu.

Aslında Xiaomi, arama kaydı özelliğini Çin, Hindistan ve Endonezya bölgesindeki kullanıcıları için uzun bir süredir MIUI aracılığıyla sunuyordu. Ancak Avrupa ve geri kalan bölgelerde satışa çıkan cihazlarda bu özellik yer almıyordu. Bunun nedenin ise global cihazların varsayılan olarak Google'ın Çevirici ve Kişiler uygulamasıyla birlikte gelmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi forumlarında yazılanlara bakacak olursak çağrı kaydetme özelliği, şu anda birçok farklı Xiaomi cihazda kullanılabiliyor ancak özelliğin geniş ölçekte mi kullanıma sunulduğu yoksa Google'ın hâlâ deneme aşamasında mı olduğu şimdilik bilinmiyor. Bu nedenle özellik henüz cihazınızda kullanılamıyorsa biraz daha beklemeniz gerekebilir. Konuya dair yeni ayrıntılar ortaya çıkarsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.   

Kaynak : https://www.xda-developers.com/google-phone-app-call-recording-feature-now-available-multiple-xiaomi-phone-globally/
22
10
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
22
10
4
1
0