• Anasayfa
  • Oyun
  • Haziran Ayında ‘En Çok Kazanan’ Mobil Oyunlar Açıklandı

Haziran Ayında ‘En Çok Kazanan’ Mobil Oyunlar Açıklandı

34
5
4
3
3
Sensor Tower, haziran ayında en çok 'kazanan' mobil oyunların hangileri olduğunu açıkladı. Yapılan araştırmaya göre haziran ayının en çok kazanan ilk iki oyunu, Tencent tarafından piyasaya sürülen yapımlar.

Mobil oyun dünyası giderek büyürken, sektörden kazanılan para da her geçen gün biraz daha artıyor. Bu konuyla ilgili yeni bir araştırma yapan Sensor Tower ise haziran ayında en çok kazanan mobil oyunların hangilerini olduğunu ortaya çıkardı. Bugün pek çok kişinin bildiği bu oyunlar, haziran ayında en çok kazananlar arasına girmiş gibi görünüyor.

Sensor Tower tarafından yapılan araştırmaya göre dünya genelinde haziran ayının en çok kazanan oyunu, Tencent'in piyasaya sürdüğü "Honor of Kings" oldu. Bu oyun, yalnızca geçtiğimiz ay 277 milyon dolar civarında para kazandı. Honor of Kings, haziran ayında elde ettiği kazancın yüzde 95,6'sını Çin'den, yüzde 2'sini ise Tayvan'dan karşıladı. 

Haziran ayının en çok hasılat yapan mobil oyunları

Sensor Tower

Sensor Tower'ın araştırmasına App Store ve Google Play Store'un toplamı kapsamında baktığımızda, Honor of Kings'i takip eden oyunların PUBG Mobile, Ni No Kuni: Cross Worlds, Roblox, Candy Crush Saga, Coin Master, Uma Musume Pretty Derby, Garena Free Fire, Pokemon GO ve Genshin Impact olduğunu görüyoruz. İşletim sistemlerine göre haziran ayında en çok hasılatı yapan oyunlar ise şöyle;

App Store'da haziran ayının en çok kazanan oyunu Honor of Kings oldu. Bu oyunu PUBG Mobile, Roblox, Genshin Impact, Uma Musume Pretty Derby, Fantasy Westward Journey, Ni No Kuni: Cross Worlds, Mole's World, Three Kingdoms Tactics ve Rise of Kingdoms takip etti. Google Play Store'daki verilere göre Garena Free Fire, Coin Master, Ni No Kuni: Cross Worlds, Candy Crush Saga, Lineage M, Pokemon GO, PUBG Mobile, Roblox, Uma Musume Pretty Derby ve Fate/Grand Order, haziran ayının en çok kazanan mobil oyunları oldu.

Kaynak : https://sensortower.com/blog/top-mobile-games-by-worldwide-revenue-june-2021
34
5
4
3
3
Emoji İle Tepki Ver
34
5
4
3
3