Amazon'dan Hepsiburada'ya Dev Transfer: İşte Şirketin Yeni CEO'su

15
8
2
1
0
E-ticaret platformu Hepsiburada'nın 2019'dan beri CEO'luk görevini yapan Murat Emirdağ, kendi isteğiyle görevden ayrılıyor. Emirdağ'ın yerine geçecek isimse e-ticaret sektörünün önemli isimlerinden Nilhan Onal Gökçetekin...

Türkiye'nin en popüler e-ticaret platformlarından bir tanesi olan Hepsiburada ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Şubat 2019'da Hepsiburada CEO'luk görevine getirilen Murat Emirdağ'ın, 1 Ocak 2023 itibarıyla görevi bırakacağı açıklandı. Edinilen bilgilere göre Emirdağ, Hepsiburada'daki görevini kendi isteğiyle bırakıyor.

Hepsiburada kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan tarafından yapılan açıklamalarda, “Murat’ın Yönetim Kurulundaki yeni görevinde Hepsiburada’nın gelişimine stratejik katkılar sağlamaya devam edecek olmasından mutluluk duyuyorum.” ifadesine yer verildi. 

Murat Emirdağ yerine Nilhan Onal Gökçetekin getirilecek

Hepsiburada CEO'su değişiyor

Hepsiburada CEO'su Murat Emirdağ.

Yapılan açıklamalara göre Murat Emirdağ'ın yerine getirilecek isim, Nilhan Onal Gökçetekin olacak. Sektör için önemli bir isim olan Gökçetekin'in transferi ile ilgili de konuşan Hanzade Doğan, "Nilhan’ın e-ticaret, lojistik ve ürün geliştirme konularında Fortune 500 şirketlerini de kapsayan 25 yıllık tecrübesinin ardından, Hepsiburada’nın yeni dönemine liderlik edecek olmasından büyük heyecan duyuyorum. Hepsiburada’nın müşterilerine ve satıcılarına en iyi servisi sunma yolculuğunda Nilhan’ın güçlü deneyiminin yeni bir dönemi başlatacağına inanıyorum." dedi. Peki Nilhan Onal Gökçetekin kim ve sektörde neden bu kadar önemli?

Nilhan Onal Gökçetekin kim?

Bundan yaklaşık 20 yıl önce Procter & Gamble (P&G) bünyesinde çalışmaya başlayan Nilhan Onal Gökçetekin, bu şirkette önemli yöneticilikler yaptı. Daha sonraki süreçte Amazon'a geçen Gökçetekin, Amazon'da da yine çok önemli yöneticilik rollerini üstlendi. Burada çalışırken Amazon Nakliye (Amazon Shipping) şirketini kuran Gökçetekin, bu şirketin bir numaralı ismi oldu. 7 yıldır Amazon'da çalışan Nilhan Onal Gökçetekin, 1 Ocak 2023 itibarıyla Hepsiburada'nın CEO'luk görevine oturacak.

Hepsiburada

Hepsiburada'nın eski ve yeni CEO'ları.

Kaynak : https://www.haberturk.com/hepsiburada-yonetiminde-bayrak-degisimi-3479428-teknoloji
15
8
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
8
2
1
0