HitPaw Photo Enhancer ile Fotoğraf Kalitesi Nasıl Artırılır? Adım Adım Anlattık

2
2
0
0
0
Eski, görüntü kalitesi düşük, ışığı bozuk ya da bulanık fotoğraflarınızı tek tıkla görüntü kalitesini artırarak keyifle paylaşabileceğiniz ya da saklayabileceğiniz hale getirmenin yollarını adım adım anlattık.

Hepimizin 'Aslında ne güzel fotoğraf ama keşke net çıksaymışız' dediği ya da gece karanlığında, zoom'la çekip 'Bu kadar piksel piksel görünmese tam Instagram'a atmalık fotoğraf' dediği fotoğrafları olmuştur. Bunun gibi sayısız nedenle kalitesiz fotoğraflar çöplüğüne sürüklenen fotoğraflarınızı kurtarmanın aslında bazı yolları var.

Kimi uygulamalar ya da yapay zeka araçları, online fotoğraf kalitesi artırma, çözünürlük artırma, fotoğraf iyileştirme gibi işlemler yapıyorlar. Ancak tahmin edeceğiniz üzere bu işte gerçekten iyi olan, tek tıkla basitçe çözüm sunan ve onlarca fotoğraf netleştirme sitesi ve uygulaması arasından güvenilir bir seçenek bulmak da gerekli. Bizim önerimiz ise HitPaw Photo Enhancer.

HitPaw Photo Enhancer tam olarak nedir?

HitPaw

HitPaw Photo Enhancer, yapay zeka destekli bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Dört farklı düzenleme modeli olan uygulama üzerinden dilediğiniz fotoğrafın kalitesini artırabiliyor; siyah beyaz fotoğrafları renklendirebiliyor, fotoğraf çözünürlük artırma işlemi ile piksellenmiş ya da net olmayan fotoğrafları kusursuz hale getirebiliyor, 'yüz modeli' ile fotoğraflardaki yüz detaylarını düzeltebiliyorsunuz.

HitPaw Photo Enhancer'ın temel özellikleri neler?

Özellikle manzara ve nesne odaklı fotoğrafların kalitesini tek tıkla artırabileceğiniz 'genel model'e bakalım:

Bu model, düşük çözünürlüklü ya da çok net olmayan fotoğraflar için fotoğraf kalitesi yükseltme, daha net ve keskin görüntüler elde etme, renkleri ve karenin içindeki tüm nesneleri en doğru şekilde aktarma işlemleri için oldukça iyi çalışıyor. Genel görüntü kalitesi artırma işlemi sonucu fotoğraflar yüksek kalitede çekilmiş bir fotoğraf seviyesine ulaşıyor.

Piksel piksel görünen fotoğrafları en iyi telefonun en iyi kamerasıyla çekilmiş gibi düzelten 'gürültü modeli'ni de inceleyelim;

Gürültü modeli, fotoğrafları iyileştirmenin harika bir yolunu sunuyor. Yetersiz ışık ya da kötü kamera sebebiyle piksel piksel görünen fotoğrafları tek tıkla anında düzenliyor. 

Yüz modeli, portreler gibi yüzlerin odakta olduğu fotoğraflarda yüzleri hızlıca rötuşlamanızı sağlıyor;

Yüzdeki izleri, lekeleri gidermek ya da daha net, keskin görüntüler elde etmek istediğiniz fotoğrafları düzenlemek için kullanabileceğiniz bu model, ayrıca portrelerdeki blurlu alanları da düzenleyebiliyor.

Renklendirme modeli, siyah beyaz fotoğrafları canlandırıyor;

İster eski fotoğraflar olsun, ister siyah beyaz çekilmiş yeni fotoğraflar; renklendirme modeliyle tüm fotoğrafları renkli ve yüksek kalitede fotoğraflara dönüştürmek mümkün.

HitPaw Photo Enhancer ile fotoğraf kalitesi nasıl artırılır?

İlk olarak buraya tıklayarak resmi web sitesi üzerinden HitPaw Photo Enhancer'ı indirip kurmanız gerekiyor.

Ardından yukarıda gördüğünüz ekrandan düzenlemek istediğiniz fotoğrafı uygulamaya yükleyebilirsiniz.

Sonrasında karşınıza böyle bir ekran çıkacak. Fotoğrafınız için en uygun modeli seçerek işlem önizlemesini başlatabilir, doğrudan dışa aktarma da yapabilirsiniz.

Bu noktadan sonra fotoğrafınızın boyutuna ve seçtiğiniz işleme göre değişen bir işleme süresi olacak. Kısa süre sonra fotoğrafınız hazır!

HitPaw Photo Enhancer'ı rakiplerinden ayıran özellikleri neler?

  • Kolay kullanım
  • Fotoğraf kalitesi artırma işleminde yüksek performans
  • Türkçe de dahil çoklu dil desteği
  • Filigransız ve ücretsiz ön izleme

Sonuç olarak;

Bu özelliklerin her biri ve güvenilir bir uygulama olması, fotoğraf düzenleme ve görüntü kalitesi artırma işlemleriniz için HitPaw Photo Enhancer'ı tercih edilesi bir seçenek haline getiriyor.

2
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
0
0
0