Kişiye Özel Aktif Gürültü Önleme Özelliği Bulunan Farklı Tasarıma Sahip Huawei FreeBuds 5 İncelemesi

6
3
2
1
1
Huawei'nin yeni kulaklığı FreeBuds 5 elimizde. Yapay zeka destekli aktif gürültü önleme özelliği bulunan kulaklığın tüm özelliklerine yakından bakıyoruz.

Günümüzde yeni bir ürün almadan önce yapılan inceleme videolarına, yazılara bakmak gerekiyor. Her ürün her kullanıcıya hitap etmediği için belirli bir miktar para verip satın alacağınız ürünün hangi özellikleri olduğunu öğrenmek için gerekli bir durum. Hazır yaz ayları da geliyorken yeni bir kulaklık sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Kulaklık konusunda başarılı markalardan olan Huawei'nin yeni kulaklığı FreeBuds 5'i gözünüze kestirmiş olabilirsiniz. Yeni bir kulaklık almak isteyenler için ciddi adaylardan biri olan Huawei FreeBuds 5'i inceleyeceğiz. Yaklaşık 1 haftadır inceleme fırsatı yakaladığım FreeBuds 5'in iyi ve kötü yanlarına bu içerikte bakacağız. 

Huawei FreeBuds 5, boyundan beklenmeyecek kalitede yüksek çözünürlüklü ses sunuyor.

Huawei FreeBuds 5

Huawei FreeBuds 5'i incelediğimde ilk dikkat ettiğim özelliği gerçekten çok temiz ve kaliteli bir ses sunması oldu. Yüksek kaliteli Bluetooth 5.2 ses formatına sahip FreeBuds 5'in ses iletim hızı 990 kbps'e kadar çıkarılmış durumda. Diğer kulaklıklardan çok daha iyi bir ses iletim hızı sunan FreeBuds 5, L2HC ve LDAC desteğiyle bu iletim hızlarına çıkabiliyor. Bu hız, normal formatın 3 katı kadar daha hızlı.

11 mm çift manyetik sürücülerle gelen Huawei FreeBuds 5, bass performansıyla sizi müziğin içine çekiyor.

Huawei FreeBuds 5

11 mm çift manyetik sürücülere sahip Huawei FreeBuds 5, son derece yüksek bir ses seviyesi sunmasının yanında bas performansıyla da iyi işler başarıyor. Kulaklığın 16 ile 40.000 Hz'lik bir ses aralığı bulunuyor.

Premium kulaklıklarda görmeye başladığımız aktif gürültü önleme (ANC) özelliği, FreeBuds 5 ile yapay zeka desteğiyle kişiye özel olarak ayarlanabiliyor. Bu özelliğin ismi ise: iANC

Huawei FreeBuds 5

Huawei Freebuds 5'in belki de rakiplerine kıyasla en büyük özelliği kişiye özel aktif gürültü önleme (iANC) özelliği oldu. Bir kütüphanede bulunmakla otobüste seyahat etmek farklı gürültü önleme ihtiyaçları sunar. Çoğu kulaklık için aktif gürültü önleme tek seviyelidir. Huawei Freebuds 5'e baktığımızda ise dinleme ortamına bağlı olarak "genel" ve "rahat" olacak şekilde iki seviyeli aktif gürültü önleme modu bulunuyor. 

Bu özellik, yapay zekadan aldığı güçle kulağınıza basınç uygulamadan her zaman sakin anlar geçirmenizi sağlıyor. 

Kalabalık ortamlarda bile sesiniz karşı tarafa net gidebiliyor.

Huawei FreeBuds 5

İnceleme için yaptığım telefon görüşmelerinde ortam sesi ne kadar yüksek olursa olsun karşı taraftan sesimin net bir şekilde alındığı geri dönüşünü aldım. Huawei FreeBuds 5, üç mikrofonlu sistemi ve yapay zeka destekli algoritması sayesinde en kalabalık ortamlarda bile sesinizin karşı tarafa net bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Huawei FreeBuds 5, kulağa iyi oturan şık bir tasarıma sahip.

Huawei FreeBuds 5

Huawei, FreeBuds 5'te "Open Fit" denilen fütüristik bir tasarım uygulamayı tercih etmiş. Kulağınıza uyumlu eğri yapısı ile şık görünümünün yanında her kulağa uyacak ergonomik bir tasarıma da sahip. Kulaklıkların sadece 5,4 gram ağırlığında olduğunu belirtelim.

Yaptığım incelemelerde FreeBuds 5'in kulağa kolaylıkla oturup düşme gibi durumlarının olmadığını gördüm. Huawei FreeBuds 5'in beyaz ve gri olacak şekilde iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

Huawei FreeBuds 5'in kutusu da başarılı tasarımı ve kolay taşınabilirliğiyle dikkat çekiyor.

Huawei FreeBuds 5

Huawei FreeBuds 5'in kutusuna baktığımızda son derece kaliteli bir hissiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. 66,6 milimetre büyüklük ve 54 gram ağırlığa sahip kulaklığın kutusu, Type-C girişiyle şarj edilebiliyor.

Telefonu elinize almadan parmak uçlarınızla kontrol edebilirsiniz.

Huawei FreeBuds 5

Huawei FreeBuds 5'i kullanırken sürekli cebinizden telefon çıkarmanıza gerek yok. Kulaklıkta yer alan sensörler sayesinde ses seviyesini ayarlayabilir, aramayı cevaplayıp sonlandırabilir, aktif gürültü önlemeyi açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca uygulaması aracılığıyla özelleştirme imkanınız da bulunuyor.

Huawei FreeBuds 5, suya ve terlemeye karşı dayanıklı.

Huawei FreeBuds 5

IPX4 sertifikasına sahip FreeBuds 5, yağmur gibi ortamlarda su sıçramasına ve tere dayanıklı. Yoğun antrenmanlarda oluşan ter nedeniyle kulaktan düşme gibi durumları da olmayan FreeBuds 5'i her ortamda rahatlıkla kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Huawei FreeBuds 5, sadece 5 dakikalık şarjla 2 saat kullanım ömrü sunuyor.

Huawei FreeBuds 5

Huawei FreeBuds 5, iANC (aktif gürültü önleme) açıkken her kulaklık için 3,5 saat kullanım ömrü sunuyor. iANC kapalı olduğunda bu süre 5 saate kadar çıkıyor. Huawei FreeBuds 5'in batarya konusunda elini kuvvetlendiren asıl şey ise kutusu. FreeBuds 5'in batarya süresi şarj kutusuyla birlikte ANC açıkken 20 saat, ANC kapalıyken de 30 saate çıkıyor.

Kulaklıklarınızı sadece 5 dakika kutusuna koyduğunuzda 2 saatlik kullanım ömrü sunması da neredeyse kesintisiz bir müzik deneyimi almanızı sağlayacaktır. (20 dakikada tam şarj yapabiliyor.) Yaptığım incelemelerde bu sürelerin tutturulduğunu gördüm. 

Huawei AI Life uygulamasıyla FreeBuds 5'i özelleştirebilirsiniz.

Huawei FreeBuds 5

Huawei'nin bir hayli akıllı olan yeni kulaklığı FreeBuds 5, Huawei AI Life uygulamasıyla özelleştirilebiliyor. PC, Android, iOS işletim sistemleri dahil tüm sistemlerde sorunsuz çalışan FreeBuds 5, bu uygulama aracılığıyla 10 bantlık equalizer yapmanıza da olanak tanıyor.

150 ms'lik gecikme süresiyle oyuncuları da memnun ediyor.

Huawei FreeBuds 5

Telefondan oyun oynamak günümüzde iyice yaygınlaştı. PUBG Mobile gibi oyunlar oynarken ses kasmak gerekebiliyor. Huawei FreeBuds 5'in sadece 150 ms'lik gecikme süresine sahip olması sayesinde oyun oynarken de başarılı bir performans sunuyor.

Toparlayalım: Huawei FreeBuds 5 alınır mı?

Huawei FreeBuds 5

Huawei FreeBuds 5, Huawei'nin kendi sitesinde 300 TL indirimle birlikte şu anda 2.699 TL'ye satılıyor. Genel olarak baktığımızda premium hissini yaşatan iANC özelliği, kolay bağlanabilir olması, başarılı ses kalitesi ve şık ve ergonomik tasarımıyla Huawei FreeBuds 5'in alınabilir bir kulaklık olduğunu söyleyebilirim. 

#isbirligi

6
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
6
3
2
1
1