Instagram’dan “Akşam Nereye Gitsek?” Sorusundan Kurtaracak Özellik: Yakınınızdaki Mekanlar Haritada Gösterilecek

6
1
1
0
0
Instagram’dan “Akşam Nereye Gitsek?” Sorusundan Kurtaracak Özellik: Yakınınızdaki Mekanlar Haritada Gösterilecek
Instagram, kullanıcılara yeni bir özellik sunmaya başladı. Bu özellik, Instagram uygulamasına yeni bir interaktif harita getirdi. Bu harita, çevrenizdeki mekanları tek tek incelemenizi sağlıyor. Dilerseniz, başa bir şehirdeki mekanlara da kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram, yeni bir özelliğin dağıtımına başladı. Bu özellik, oturduğumuz yerden en yakınlarımızdaki mekanlarla ilgili detaylara ulaşmayı kolaylaştıracak. İnteraktif bir harita üzerinde gösterilecek mekanlar, Instagram kullanıcılarının hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Instagram'ın yeni özelliği, kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir yapıya sahip. Öyle ki bu özelliği kullanmak istediğinizde, yalnızca etiketlenmiş bir yerin üzerine dokunmanız yeterli. Yönlendirildiğiniz interaktif haritada en yakındaki mekanları görebilecek, filtreler sayesinde yalnızca belirli kategorilerdeki işletmeleri görebileceksiniz.

Instagram'ın yeni özelliği işte böyle görünecek

Instagram'ın dağıtımına başladığı yeni özellik, dilediğiniz bir şehirdeki mekanları aramanıza da yardımcı oluyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Keşfet sayfasına ulaştıktan sonra mekanları inceleyeceğiniz yerin adını girmek. Yaptığınız arama sizi yine interaktif haritaya götürecek ve mekanları inceleyebileceksiniz. Dilerseniz haritayı kaydırarak da mekan araması yapabilirsiniz.

Instagram'ın interaktif harita özelliği, an itibarıyla kullanıcılara ulaşmaya başladı. Ancak bunun biraz zaman alabileceğini unutmayın. Özellik, size çoktan gelmiş olabileceği gibi, bir süre sonra da bu özellik ile tanışabilirsiniz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/7/19/23270510/instagram-searchable-map-nearby-business
6
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
0
0