Instagram DM'de Alışveriş Yapabileceksiniz! İşte Laf Arası Al Sat Yapabileceğiniz Özelliğin Detayları

10
4
0
0
0
Sosyal medya devi Instagram, bugün doğrudan özel mesajlarda alışveriş yapmanızı sağlayacak özelliğini duyurdu. Gönderi takibi ve satıcıyla iletişim de yine mesajlardan yapılmaya devam edecek.

Sosyal medya artık hayatımızda bir alışveriş platformu olarak da görev yaparken, dev platformlar da bu konudaki girişimlerini artırmaya devam ediyor. Günümüzde doğrudan Instagram profillerine ürün eklenmesine izin veren Instagram, yeni bir özelliğini daha bugün duyurdu.

Instagram’ın yeni alışveriş özelliği, doğrudan özel mesajlar üzerinde ödeme yapılmasını sağlayacak. Kullanıcılar, satıcıyla bir ürün hakkında anlaştıktan sonra satıcının gönderdiği ödeme mesajını kullanarak satın alım işlemini mesajlar penceresinden ayrılmadan tamamlayabilecek.

Gönderi takibi de sohbet ekranından yapılabilecek

instagram

Yeni özellikle birlikte satın alım işleminin yanı sıra satın aldığınız ürünün gönderi takibini de aynı sohbet penceresinden gerçekleştirebileceksiniz. Aynı zamanda satıcıya satın alım sonrasında sormak istediğiniz herhangi bir soruyu yine sohbet penceresinden sorabileceksiniz.

Instagram sohbetinde yapılan tüm alışverişler, paylaşılan açıklamaya göre Facebook’un Alışveriş Koruması İlkeleri’ne bağlı olacak. Yani satın alım sonrasında herhangi bir sorun yaşadığınızda ve satıcıya ulaşamadığınızda, sorununuzu Facebook’a bildirerek para iadesini geri alabileceksiniz.

Özellik, bugün itibarıyla Instagram’daki satıcıların kullanımına açıldı.

Kaynak : https://about.fb.com/news/2022/07/buy-products-on-instagram-in-chat/
10
4
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
4
0
0
0