Instagram Yine Çöktü: Keşfet Çalışmıyor, Akış Yenilenmiyor

69
29
7
5
1
2019 boyunca neredeyse her hafta erişim sorunlarıyla boğuşan Instagram, beğenileri kaldırmanın arifesinde yine çöktü. Çoğu kullanıcı akışı yüklenemedi uyarısıyla karşılaşırken, keşfet sayfasına, profillere ve yorumlara erişim sorunları söz konusu. Erişebilen kullanıcılar ise yavaşlama sorunuyla karşı karşıya…

Facebook’un en popüler sosyal medya mecrası konumuna gelen Instagram; Batı Amerika, Avrupa ve Güney Asya gibi önemli bölgelerde sorun yaşamaya başladı. Türkiye, Avrupa bölgesine bağlı sunucular üzerinden hizmet aldığı için sorunların hissedildiği bölgeler arasına dahil oldu.

Kullanıclardan gelen bilgilere göre akış yenilenmiyor, mesajlar iletilmiyor, gönderilerdeki yorumlar görüntülenmiyor, profil ekranı sürekli yükleme ekranında takılı kalıyor ve Hikayeler güncellenmiyor.

Instagram erişimin sorununda son durum:

instagram çöktü

Instagram’ın yıl boyunca devam eden erişim sorunları, yılın son haftalarında da devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca yakında beğenileri de kaldıracak olan platform, bu sorunlar ile pek çok kullanıcının canını sıkmışa benziyor. 

Instagram cephesinden sorunların kaynağına ve ne zaman düzeleceğine ilişkin bir açıklama bulunmuyor. Bazı kullanıcılar, zaman zaman erişebildiklerini ama kısa süre sonra sorunların tekrarlandığını iletiyorlar.

Sosyal medyadaki takipçilerimizden gelen mesajlar:

69
29
7
5
1
Emoji İle Tepki Ver
69
29
7
5
1