Instagram'da Artık Fotoğraflarınızı ve Reels'lerinizi Tıpkı Hikâyeler Gibi Sadece "Yakın Arkadaşlar" ile Paylaşabileceksiniz

6
5
1
1
1
Instagram'ın "yakın arkadaşlar" özelliği artık tüm gönderiler için kullanılabiliyor. Böylece ister hikâye, ister fotoğraf, ister reels paylaşın, sadece yakın arkadaşlar listenizdeki kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, 2018 yılından beri hikâyeler için "Yakın Arkadaşlar" özelliği sunuyor. Bu özellik, paylaşılan bir hikâyenin sadece belirli kişilere gösterilmesine imkân tanıyordu. Özellik, geçtiğimiz yaz mevsimi itibarıyla akışta paylaşılan fotoğraflar için de kullanılabilir hâle gelmişti.

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Geliştirici ekip, Yakın Arkadaşlar özelliğinin kapsamını biraz daha genişletti. Kullanıcılar artık, Reels videolar için de Yakın Arkadaşlar özelliğini kullanabiliyorlar. 

Artık Instagram'a yüklediğiniz her şeyi belirli kişilerle paylaşabileceksiniz

Instagram'ın artık Reels videoları da kapsayan Yakın Arkadaşlar özelliğini kullanmak oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey, “Kişileri etiketle” kısmının hemen altına “Hedef kitle” isimli bölümden yakın arkadaşlar seçeneğini seçmek.

Hedef kitle seçeneğine dokunduğunuzda, gönderinizi herkesle mi yoksa yakın arkadaşlarınızla mı paylaşacağınızı seçebiliyorsunuz. Instagram, yakın arkadaşların gönderiyi beğendiklerinde veya yorum yaptıklarında birbirlerinin kullanıcı adını görebileceğini açıkça belirtiyor.

6
5
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
6
5
1
1
1