Instagram, Yıllardır Beklenen Özelliği Nihayet Yayınladı: Reels Dahil Tüm Gönderiler Planlanabilecek

3
1
0
0
0
Instagram, içerik üreticilerinin başına ağrılar sokan durumu ortadan kaldırdı hem gönderi ve Reels videoları için planlama özelliği getirdi. Artık içerik üreticileri Reels videolarının yanı sıra diğer gönderileri de doğrudan Instagram'da planlayabilecek.

TikTok karşısında Reels videolarıyla mücadele eden Instagram, bugün içerik üreticilerinin yıllardır talep ettiği özelliği en sonunda platforma getirdi. İçerik üreticileri, artık paylaşımlarını tıpkı Facebook gönderisi planlar gibi planlayabilecekler. Ancak planlama özelliğini yalnızca 'Profesyonel' hesaplar kullanabilecek. Ancak isteyen herkesin hesabını profesyonel hesaba dönüştürebileceğini de hatırlatalım.

Instagram’a gelen yeni özellikle birlikte içerik üreticileri, hazırladıkları Reels videolarını, fotoğrafları ve kaydırmalı gönderileri 75 gün sonrasına kadar planlayabilecekler.

Instagram’da gönderi planlama nasıl yapılır?

()

  • Adım #1: Normal şekilde paylaşacakmış gibi gönderi oluşturmaya başlayın.
  • Adım #2: Paylaşmadan önce “Gelişmiş ayarlar” seçeneğine basın.
  • Adım #3: “Bu gönderiyi planla” seçeneğine basın.
  • Adım #4: Gönderiyi paylaşmak istediğiniz gün ve saati belirleyin.
  • Adım #5: Bir önceki sayfaya dönerek “Planla” seçeneğine basın.

İyi de, Instagram’da zaten gönderiler planlanmıyor muydu?

instagram

Instagram’da gönderi planlamak, bugüne kadar yalnızca Business Suite platformu üzerinden yapılabiliyordu. Yeni güncellemeyle birlikte planlama işi artık doğrudan Instagram üzerinden yapılabilecek.

Fakat Reels planlamak ne Business Suite ne de Instagram tarafında mümkün değildi. Dolayısıyla Reels videolarını istenen saat ve günde paylaşmak, doğrudan içerik üreticilerinin eline kalıyordu.

Instagram hesabı nasıl profesyonel hesaba dönüştürülür?

  • Adım #1: Instagram 'Ayarlar' menüsüne girin.
  • Adım #2: 'Hesap' bölümüne girin.
  • Adım #3: En alttaki "Profesyonel Hesaba Geçiş Yap" seçeneğine tıklayın.
  • Adım #4: Adımları takip edin ve hesap kategorinizi seçin.

İçerik üreticileri için “Başarımlar” da geldi!

Gönderi planlamanın yanı sıra Instagram, içerik üreticilerinin paylaşımlarıyla çeşitli başarımlar kazanabileceği özelliği de yayınladı. İçerik üreticiler, Reel paylaşımlarında yaptıkları çeşitli aksiyonlarla başarım almaya hak kazanacak. 

Örneğin bir haftadan uzun süre boyunca düzenli olarak Reel paylaşan içerik üreticileri, istikrarları için başarım kazanacak. Bununla birlikte başarımların anlık takibi de yapılabilecek.

Instagram'ın yeni özellikleri, yavaş yavaş tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacak.

3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0