İnternetten Para Toplayarak Gerçeğe Dönüşen 10 İlginç Ürün

11
6
5
3
0
İnternet üzerinden destek toplayarak gerçeğe dönüşen fikirler listemizde oldukça ilginç ürünler var. Fikirlerini hayata geçirmek için adım atma cesareti göstermiş girişimcilerin projelerine gelin birlikte göz atalım.

Kickstarter, İndiegogo gibi projelerin kendilerine destekçiler aradığı platformlarda yer alan ürünlerden karşımıza çıkan en dikkat çekici olanları sizinle her ay paylaşıyoruz. Bu listelerde teknoloji ve tasarımı bir araya getiriş şekliyle kendine hayran bırakan ürünlerin yanında 'neden?' diye sorduğumuz bazı eğlenceli ürünlere de yer veriyoruz.

Yeni listemizde tıraş makinesi büyüklüğünde elektrikli süpürgeden 'ayak temizleyici terliğe?' pek çok ilginç ürün var. Topladıkları bağışlarla gerçeğe dönüşen ya da dönüşmeyi uman yeni ürünlerin yer aldığı listemize göz atmak için okumaya devam edin.

Şişeleri rengarenk birer lambaya dönüştüren altlık: Loopiott

Renkli ve ritmik hareket eden ışıklar son yılların düşüşe geçmeyen trendleri arasında yer alıyor malum. Loopiott da bu trende uyum sağlamak için tasarlanmış ancak biraz farklı bir ürün. Şişelerin altına yerleştirilen minik bir altlık gibi görünen Loopiott, renk değiştiriyor ve müziğin ritmine göre hareket ediyor. Hedeflediği bağış miktarına ulaşan Loopiott, yaklaşık bir aylık bir sürede 20 bin dolardan fazla bağış toplamış durumda.

Üfleyerek yakılabilen ateşsiz 'çakmak': FireKey

Listemizin ilginç ürünlerinden birine geldi sıra. FireKey, üfleyerek yakabileceğiniz, indüksiyonlu, şarj edilebilir bir 'çakmak'. Yakmak için tek yapmanız gereken üflemek. Ardından bir çakmak gibi kullanabilirsiniz. Genellikle plastik bazlı materyallerden üretilen tek kullanımlık çakmaklara alternatif olarak geliştirilen FireKey, uzun ömürlü ve yakıt gerektirmeyen bir 'ateşleyici' oluşuyla öne çıkmayı hedefliyor. Hedeflediği bağışı toplayan FireKey mantıklı görünse de tasarımsal olarak biraz daha gelişmesi gerekiyor gibi görünüyor.

Tıraş makinesi büyüklüğünde elektrikli süpürge: Portable Cordless Vacuum Cleaner

Özellikle arabaları temizlemek ve evdeki ufak tefek 'gırgırla halletmelik' işlerde kullanmak için minik elektrikli süpürgeler son dönemde popüler olmaya başladı. Xiaomi gibi teknolojik ev aletleri geliştiren markaların da bu türden ürünleri var. Portable Cordless Vacuum Cleaner da bu amaçla geliştirilmiş ve neredeyse tıraş makinesi büyüklüğünde bir süpürge. Ergonomik tasarımı ve çeşitli başlıklarıyla öne çıkmayı hedefleyen Portable Cordless Vacuum Cleaner, hedeflediği bağışa ulaşmış durumda. Ancak tavsiyemiz, ürün ismi konusunu bir daha düşünmeleri.

Tek hamlede güneş gözlüğünden okuma gözlüğüne geçiş yapan akıllı gözlük: 32°N

Listedeki favori ürünlerimden biri olan 32°N'de sıra. Gözlük saplarına ufak bir dokunuş ile bir anda güneş gözlüğünden okuma gözlüğüne dönüşebilen camları ile takdiri hak eden 32°N, bunu yaparken bolca teknolojiden yararlanmış. 25 bin dolarlık destek hedefiyle çıktığı yolcuğunda 32°N'e bir ay gibi kısa bir sürede 304 bin dolarlık destek gelmiş.

Listemizin 'neden?' ürünü: Squeaky Clean Feet

Her listemize renk katması için en azından bir tane 'neden?' ürünü ekliyoruz. Bu listemizde bu ürün Squeaky Clean Feet. Bir sandalet gibi görünen ve ayaklarınızı içerisinde hareket ettirerek temizlemenize yardım eden Squeaky Clean Feet aynı zamanda ayaklara masaj da yapıyor. Yine de sormadan edemiyoruz; neden? Bu mükemmel ürünün 11 bin dolardan fazla destek toplamış durumda olduğunu da ekleyerek sıradaki ürünümüze geçiyoruz.

3.5 mm'lik aşırı ince katlanabilir klavye: MIPOW Slimmest Foldable Wireless Smart Keyboard

MIPOW'un yeni klavyesi yalnızca 3,5 milimetre kalınlığında, 'dünyanın en ince klavyesi'. Katlanarak bir 'cüzdan' görünümüne kavuşan bir yapısı var ve dilediğiniz tüm cihazlarla kullanabiliyorsunuz. Tablet ve telefon ile yazı yazmayı daha kolay hale getiren bu klavye, 3 bin dolarlık destek arayışı ile çıktığı yolculuğunda 46 bin dolardan fazla destek toplamayı başarmış.

Bu hiç ince değil: The Keyboardio Model 100

Listemizin ikinci klavyesi The Keyboardio Model 100. Klavyelere 'takıntılı' bir çift tarafından geliştirilen The Keyboardio Model 100, ergonomik yapısı ve şık tasarımıyla bir önceki klavyemiz MIPOW'un aksine taşınabilir ve pratik olmaktan çok şık, kullanışlı ve ergonomik olmayı önemsemiş. El ve bilek sağlığı için özenle tasarlanmış yapısı sayesinde gününü klavye kullanarak geçirenler için iyi bir seçenek olacak gibi görünen The Keyboardio Model 100, 15 günde 500 bin dolarlık destek toplamış durumda.

Müzisyenlere müjde: katlanabilen aşırı küçük ve hafif nota sehpası: We Stand

Aslında nota sehpaları genel olarak katlanıyor, ama böyle değil. Basit bir tripod mantığına sahip olan We Stand, katlandığında bir kalem kutusu büyüklüğünde oluyor ve oldukça hafif. Kolayca kurulan ve tek hamlede toplanan We Stand, ağır ve kurması sinir bozucu nota sehpalarının aksine son derece pratik görünüyor ve 'neden daha önce tasarlanmamış ki?' dedirtiyor.

Popolarınıza aşırı konfor vadeden sandalye: Hesed Seats

Sandalye tepesinde vakit geçirmek gerçekten korkunç bir şey. En rahat sandalye bile birkaç saat bilgisayar başında oturduktan sonra rahatsız etmeye başlıyor. Sırt ağrısı, bel ağrısı, popo ağrısı derken bir işkenceye dönüşüyor. Hesed Seats, bunun önüne geçebilecek özel bir tasarıma sahip olduğunu iddia ediyor. Oldukça ilginç görünen bu sandalye, hiç rahat değilmiş gibi görünse de merak uyandırmayı başarıyor. Kampanyasına henüz yeni başlamış olan Hesed seats yalnızca birkaç saatte istediği bağış miktarının yarısına ulaşmış bile. O yüzden henüz gerçeğe dönüşmese bile listemize girmeye hak kazandı.

Aşırı destek toplamış bir masaj aleti: OYeet NEX Pro Massage Gun

Özellikle sporcuların kullanacağı türden, başlıklarıyla kas sıkışması ve can sıkıcı ağrılar gibi durumlarda iyi gelebilecek bir masaj aleti olan OYeet NEX Pro Massage Gun, neredeyse 7 milyon dolar destek toplamış. Üstelik bunu bir ay gibi kısa bir sürede yapmış. Deneyimleyenlerin bolca övdüğü OYeet NEX Pro Massage Gun'ın detaylarına göz atmak isterseniz buradan göz atabilirsiniz.

11
6
5
3
0
Emoji İle Tepki Ver
11
6
5
3
0