• Anasayfa
  • Yaşam
  • Bir Girişimci, Hayalini Açıkladı: Sonsuza Kadar Yaşamak

İsrailli Milyarder Hayalini Açıkladı: 'Sonsuza Kadar Yaşamak İstiyorum'

103
29
7
6
4
WeWork adlı girişimin kurucularından Adam Neumann, yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Neumann’ın hayalleri arasında İsrail başbakanı ya da dünyanın kralı olmak, hiç ölmemek ve ilk dolar trilyoneri olmak var.

Hayatta hepimizin hayalleri vardır. Bazılarımızın hayali evlenmek, bazılarımızın çok zengin olmak, bazılarımızın dünyayı gezmektir. WeWork’ün kurucusu Adam Neumann ise oldukça sıra dışı hayallere sahip. 

Oldukça ilginç bir yönetim şekline ve alışılmadık bir işletme modeline sahip olan WeWork, bu özelliklerini aynı zamanda kurucularından biri olan CEO’su Adam Neumann’dan almış olabilir. Neumann, hayallerini The Wall Street Journal ile paylaştı. 

Neumann’ın hayalleri arasında İsrail’in başbakanı olmak, dünya başkanı olmak, sonsuza kadar yaşamak ve tarihteki ilk dolar trilyoneri olmak yer alıyor. Neumann ayrıca şirketinin bir gün dünyadaki açlığı sona erdireceğine inanıyor. 

neumann wework

Son cümleye kadar aşağı yukarı bir çizgi roman kötüsü motivasyonlarına benzeyen bu hayallere ek olarak, firmasının hisse arz değeri azalsa da şirketinin, hesaplanan değeri olan 47 milyar dolardan çok daha kıymetli olduğunu söylüyor. Neumann, birkaç gün önce de şirketinin değer kaybından dersler çıkarması gerektiğini ve halka açık bir şirket yönetmeyi öğrenmesi gerektiğini söylemişti. 

WeWork’un çatı firması olan We Co., geçtiğimiz günlerde halka arz edeceği hisselerin satışını ertelemişti. Bu da şirket yönetimi ve balonlaştırılmış kazançlar konusunda endişelerin ortaya çıkmasına sebep olmuştu. Firma şimdi yatırımcı çekme çalışmalarına başlamadan önce hikayesini güçlendirmeye çalışıyor. İşlemin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. 

Kaynak : https://www.cnbc.com/2019/09/18/weworks-neumann-wants-to-live-forever-and-be-the-first-trillionaire.html
103
29
7
6
4
Emoji İle Tepki Ver
103
29
7
6
4