Bir Konami Çalışanı, Kendisini Taciz Eden Patronuna Yangın Tüpü ile Saldırdı!

13
4
3
2
0
Konami'nin Tokyo'daki ofisinde korkunç bir saldırı gerçekleştiği açıklandı. Japon medyasına göre 41 yaşındaki bir çalışan, kendisini taciz eden 48 yaşındaki patronuna saldırdı. Yangın tüpüyle gerçekleştirilen saldırıda, yöneticinin ağır yaralandığı bildirildi.

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Konami ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Şirketin Tokyo'da bulunan bir ofisinde korkunç bir olay yaşandığı ortaya çıktı. Japon basınının servis ettiği bilgilere göre Konami bünyesindeki çalışanlardan biri, patronuna saldırdı. Yangın söndürme tüpüyle gerçekleştirilen saldırıda, 48 yaşındaki yöneticinin ağır yaralandığı açıklandı.

İddialara göre 41 yaşındaki Konami çalışanı, bir süredir patronunun tacizlerine maruz kalıyordu. Hatta çalışanın bu olaydan kurtulmak için Konami üst yönetimine de bilgilendirme yaptığı ancak hiçbir gelişme yaşanmadığı ifade ediliyor. Maruz kaldığı muameleye daha fazla dayanamayan çalışan, artık her ne olduysa cinnet geçirip patronuna saldırmış gibi görünüyor.

Cinayete teşebbüsten tutuklandı!

konami

Japon medyasında yer alan haberlere göre olay yaşandığında, ofiste başka çalışanlar da bulunuyordu. Saldırı üzerine diğer Konami çalışanlarının devreye girdiği, 41 yaşındaki saldırganı etkisiz hale getirdikleri ifade ediliyor. Kolluk kuvvetleri, saldırganı ofisin içinde yakaladılar. Cinayete teşebbüsten tutuklanan zanlının, tacize uğradığı için böyle bir şey yaptığını söylediği öğrenildi. Ağır yaralanan patronun ise ağır bir kafa travması geçirdiği ve bir hafta boyunca hastanede yattığı bildiriliyor.

Konami, konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Hal böyle olunca saldırgan ile yöneticinin arasındaki bağ tam olarak öğrenilemedi. Tek bilinen, ikilinin aynı ekip içerisinde yer aldığı. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak : https://www.pcgamesn.com/silent-hill-2/konami-fire-extinguisher
13
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
13
4
3
2
0