Kripto Para ATM'lerinin Sayısı, Rekor Seviyeye Ulaştı: Peki Türkiye'de Kaç Tane Var?

5
4
1
1
0
Kripto para ATM'lerine ilişkin veriler sağlayan Coin ATM Radar, küresel çaptaki ATM sayısının rekor seviyeye ulaştığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre küresel çapta 38.279 ATM, aktif olarak hizmet veriyor.

Kimilerinin beyhude bir çaba olarak gördükleri kimilerininse çok ciddi paralar kazandıkları kripto paralar, öyle ya da böyle hayatımızın bir gerçeği hâline geldi. Bugün dünyanın dört bir yanından yatırımcılar içinse sunulan bazı hizmetler var. İşte kripto para ATM'leri de o hizmetlerden bir tanesi ve gelen son haberler, dünya genelindeki kripto para ATM'lerinin rekor seviyeye ulaştığını gözler önüne seriyor.

Kripto para ATM'lerini araştıran Coin ATM Radar tarafından sağlanan verilere göre dünya genelindeki ATM'lerin sayısı, son bir yılda yüzde 17,8'lik artışla 38.279 seviyelerine kadar yükseldi. Sadece 2024 yılının başından beri kurulan kripto para ATM'lerinin sayısı ise 2.564 olarak kayıtlara geçti. Tüm zamanların en yüksek seviyesinin ise Aralık 2022'de, 39.541 adet ATM olduğunu söyleyelim.

Türkiye'de kurulu 22 kripto para ATM'si bulunuyor

kripto para atm sayısı

Coin ATM Radar verilerine göre Türkiye'de kurulu 22 kripto para ATM'si bulunuyor. Bunlardan 13 tanesi İstanbul'da, 3 tanesi İzmir'de, 2 tanesi Bursa'da bulunuyor. Adana, Ankara, Eskişehir ve Mersin'de de birer adet ATM, kripto para yatırımcılarına hizmet veriyor.

Küresel çapta en fazla kripto para ATM'sine ev sahipliği yapan ülke ise tahmin edebileceğiniz üzere ABD. Ülkede 31.916 adet kripto para ATM'si bulunuyor. ABD'yi 3.024 ATM ile Kanada, 1.107 ATM ile Avustralya, 311 ATM ile İspanya ve 272 ATM ile de Polonya takip ediyor. Bu istatistikler, kripto para ATM'lerinin bir gün ez geleneksel ATM'ler kadar yaygınlaşacağının açık bir göstergesi.

Kaynak : https://coinatmradar.com/
5
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
4
1
1
0