Logan Paul vs. KSI Rövanş Maçının Kazananı KSI Oldu

51
10
3
2
2
Geçtiğimiz yıl internet aleminin en popüler konularından biri haline gelen KSI vs. Logan Paul boks maçının rövanşı bugün erken saatlerde oynandı. İki tarafın birbirine karşı bariz üstünlük kuramadığı maçta kazanan taraf ise hakem kararlarıyla KSI oldu.

Bildiğiniz üzere dünyanın en ünlü YouTuber’larından olan KSI, geçtiğimiz yıl bir başka YouTuber olan Logan Paul’a meydan okumuş ve ikili bir boks maçına çıkmışlardı. Pek de heyecanlı olmayan bu boks maçı ise takipçiler tarafından oldukça eleştirilmiş ve boks maçından ziyade “şov” olarak nitelendirilmişti. Nihayetinde maç berabere bitmiş ve ikili rövanş için ileri bir tarihi işaret etmişlerdi.

YouTube fenomenlerinin rövanş maçı ise TSİ bugün erken saatlerde yapıldı. Maç YouTube gibi platformlardan ücretsiz bir şekilde yayınlanmadığı için maça dair net görüntüler bulunmuyor ancak bazı Twitter kullanıcıları, kendi hesapları üzerinden maçtan kesitler paylaştılar. Dilerseniz maçta neler yaşandığına biraz daha yakından bakalım.

KSI, hakem kararıyla kazanan taraf oldu:

KSI vs. Logan Paul

Yukarıda bahsettiğimiz üzere ikili, ilk maçta yenişememişler ve berabere kalmışlardı. Bugün oynanan maçta ise KSI, üç hakemlik komitenin ikisinden lehine oy alarak zafere ulaşan taraf olmayı başardı. Bu noktada bir hakem 56-55 Logan Paul lehine karar verirken, geriye kalan iki hakem ise 57-54 ve 56-55 olmak üzere KSI lehine karar verdi.

ABD’de düzenlenen ve Justin Bieber ve Wiz Khalifa gibi ünlü isimlerin de katıldığı maç, oldukça tartışmalı geçti. Maçta Logan Paul’un 4. raundda yaptığı tartışmalı vuruş, hakemlerin Logan’ın 2 puanını silmesine neden oldu. Logan’ın silinen bu puanı ise maçın kaderini değiştirmeye ve kaybetmesine yetti. Maçın ardından ikili sarıldı ve birbirlerine saygı duyduklarını söylediler.

Zafere ulaşan taraf olan KSI, aldığı galibiyetin ardından Logan Paul ile olan işinin bittiğini belirtti. Ayrıca Logan’ın kardeşi olarak bildiğiniz bir başka YouTuber Jake Paul, maçtan önce yaptığı açıklamalarda artık bir profesyonel olduğunu ve KSI ile mücadele etmek istediğini söyledi. Buradan anlaşılacağı üzere yakın gelecekte Jake Paul ile KSI’ın kardeşi arasında yapılacak olan bir boks maçı da görebiliriz.

Kaynak : https://www.sportingnews.com/us/boxing/news/logan-paul-vs-ksi-2-live-updates-results-highlights/nyuf6itn4az71fyxbshfmz8ow
51
10
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
51
10
3
2
2