Marvel'dan Sinematik Evren Gibi Oyun Evreni Bekleyen Hayranları Üzecek Açıklama: ‘Herkes Kendi Hikâyesini Anlatacak’

6
5
3
2
2
Marvel ve Insomniac’ın geliştirdiği Spider-Man ile başlayan Marvel’ın oyun evrenine gelecek olan yeni oyunların Marvel Sinematik Evreni gibi birleşmeyeceği açıklandı.

Marvel’ın Iron Man ile başlayan sinematik evreni, geçtiğimiz 14 yıl boyunca çıkan neredeyse tüm filmlerde birçok farklı filmden karakterleri birleştirdi ve Marvel hayranlarına harika bir deneyim yaşattı.

2018’de çıkan Marvel’s Spider-Man oyunu ile birlikte Marvel, resmen bir oyun evrenine giriş yapmış oldu. O günden bu yana şu ana kadar Marvel’ın oyun evreni için Wolverine ve Iron Man gibi büyük heyecan uyandıran oyunlar tanıtıldı. Tabii dolayısıyla hayranlar bir birleşme görmek için çok heyecanlandı ancak Marvel, bu konuda hayranları üzecek bir açıklama yaptı.

“Herkese özgürlük tanımak ve kendi hikâyelerini anlatmaları için yollarını açmak istiyoruz”

Marvel, geçtiğimiz günlerde yeni Iron Man oyununu duyurdu. Hayranlar olarak Spider-Man, Spider-Man: Miles Morales ve Wolverine oyunlarının Insomniac tarafından geliştirildiğini bildiğimizden dolayı bu oyunun da Insomniac tarafından geliştirileceğini sanmıştık. Ancak bu oyunun EA Games tarafından geliştirildiği açıklandı.

Hayranların ‘acaba bir noktada Marvel oyun evreninde birleşmeler görebilir miyiz?’ düşünceleri, Iron Man oyunun EA Games tarafından geliştirileceğinin belirtilmesiyle yapılan bir açıklama ile birlikte suya düştü.

Marvel, yaptığı açıklamada oyunlarını geliştiren geliştiricilere özgürlük tanımak istediklerini, kendi hikâyelerini rahatça anlatabilmeleri için yollarını açacaklarını söyledi. Yani Marvel oyunlarını geliştiren şirketler, kendi Marvel evrenlerine sahip oyunlar yaratacaklar. Dolayısıyla maalesef Marvel oyun evreninde bir birleşme göremeyeceğiz.

6
5
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
6
5
3
2
2