Meizu, Yeni Arayüzü Flyme 8'i Resmen Yayınladı: İşte Özellikleri

28
5
2
2
0
Meizu'nun kullanıcıları için geliştirdiği Android tabanlı yeni arayüz Flyme 8, resmi olarak yayınlandı. Flyme 7'nin neredeyse her noktasının değiştirildiği yeni arayüzün geliştirilme süreci, 491 gün sürdü.

Google'ın sahip olduğu Android işletim sisteminin açık kaynak kodlu yapısı, akıllı telefon üreticileri için büyük avantajlar sunuyor. Android'in bu yapısından faydalanan üreticiler, Android'i özelleştirerek kendi arayüzlerini oluşturma fırsatı yakalıyorlar ve bu sayede müşterilerine özel arayüzler sunuyorlar. Bu durum, müşteriler tarafından da fazlasıyla hoş karşılanıyor.

Kendi arayüzünü müşterilerin hizmetine sunan şirketlerden bir tanesi de Çinli bir teknoloji üreticisi olan Meizu. Şirket, "Flyme" isimli arayüzünü şimdi güncelledi ve Flyme 8'in tüm özelliklerini kamuoyu ile paylaştı. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Flyme 8'in özelliklerine yakından bakalım.

flyme 8

Meizu, kullanıcılarına daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmak için uzun bir süre boyunca yeni arayüzü için çalışmalarını sürdürdü. İlk izlenimlere göre bu çalışmalar, karşılık görmüş gibi duruyor. Bunun nedeniyse Flyme 8'in neredeyse baştan aşağı yenilenmiş olması. 

Flyme 8'in genel görünümünde "Alive Design" isimli bir tasarım konsepti kullanıldı. Bu konsept, daha çok beyaz rengin hakim olduğu bir yapıya sahip. Flyme 8'in yeni tasarımı yazı tipi boyutu, harf sıklığı ve satır aralıklarının ayarlanabilmesini sağlayan yeni bir ızgara sistemiyle geliyor. Ayrıca yeni tasarım, hava durumu gibi uygulamalarda karanlık modu da destekliyor. Ayrıca yeni tasarım, arayüzün neredeyse her noktasına yeni efektler ekliyor.

Meizu'nun Flyme 8'in görselliğine yaptıkları yeniliklerden bir diğeriyle animasyonlar. Yapılan açıklamalara göre Flyme 8, 300'den fazla yeni animasyon ve 1.000'den fazla da yeni tasarım içeriğine sahip.

Üçüncü parti uygulamalarla da uyumlu yeni simge paketi

Flyme 8'in genel görünümüyle ilgili yapılan çalışmalar bunlarla sınırlı değil. Şirket, daha dinamik renklerin kullanıldığı yeni bir uygulama simgesi paketini de Flyme 8'le birlikte kullanıcılarına sunuyor. Flyme 8'le sunulan simge paketi, uygulama simgelerine biraz daha hassas efektler ekliyor ve kullanıcılar için daha kullanışlı bir yapıya sahip. Üstelik bu simge paketi, üçüncü parti uygulamalar için de uyarlanabiliyor.

flyme 8

Aicy Assistant desteği

Flyme 8'in belki de en etkili yeniliği, sesli asistan hizmeti. "Aicy Assistant" olarak adlandırılan bu hizmet, kullanıcılara tıpkı Google ve Apple'ın sesli asistanları gibi hizmet etmek için geliştirilmiş durumda. Bu özellikle birlikte kullanıcılar; arama yapma, mesajlaşma ve alışveriş gibi işlemlerini Aicy Assistant aracılığıyla gerçekleştirebilecekler. Meizu'nun yeni sesli asistanı şimdilik, 20'den fazla içeriği tanıyabiliyor olsa da ilerleyen dönemlerde bu hizmetin işlevselliği artırılacakmış gibi görünüyor.

Daha hızlı bir Flyme

Performans iyileştirmelerini de göz ardı etmeyen Meizu, Flyme 8'le telefon hızlarını ciddi oranda arttırmış görünüyor. 263 yeni optimizasyon işleminin yapıldığı Flyme 8, telefonun soğuk durumdaki performansını yüzde 37'ye kadar artırıyor. Ayrıca Flyme 8, daha hızlı bir okuma/yazma performansı sunuyor ve dokunmatik performansı da biraz daha hızlandırılmış durumda.

Tüm bunlara ek olarak Flyme 8, kullanıcılara daha eğlenceli içerikler oluşturabilmeleri için geliştirilmiş ve özellikle de yüz bölgesi için fazlasıyla işlevsel olan yeni bir artırılmış gerçeklik hizmeti sunuyor. Bunun yanı sıra, Meizu'nun kullanıcılar için sunduğu oyun modunda da iyileştirmeler yapılmış durumda ve bu mod artık, oyun deneyimini hem aramaları engelleyerek hem de koyu renklerde daha iyi bir performans göstererek iyiden iyiye artırıyor.

Bunca yeniliğin yanında güvenlikten de ödün vermek istemeyen Meizu, Flyme 8'le özellikle de ebeveynlerin kontrolünü düşünmüş durumda. Flyme 8'le ebeveynler, çocuklarına hem uygulama sınırı koyabiliyor hem de GPS üzerinden konumları için belirli bir "Güvenli Bölge" ayarlayabiliyorlar.

Geliştirilmesi 491 gün süren Meizu'nun yeni arayüzü Flyme 8, toplam 27 telefon modelinde kullanılabiliyor. Kasım ve aralık aylarına gelindiğindeyse Flyme 8, destekleyen tüm modeller için bölgeler halinde güncelleme dağıtılmaya başlayacak.

Kaynak : https://sparrowsnews.com/2019/08/28/meizu-flyme-8-with-aicy-assistant-released/
28
5
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
28
5
2
2
0