Microsoft, Şifrelerinizin Zorluk Seviyesini Gösterecek Yeni Özelliği Edge'e Getiriyor!

7
5
1
1
0
Microsoft, Şifrelerinizin Zorluk Seviyesini Gösterecek Yeni Özelliği Edge'e Getiriyor!
Şifrelerimizin ne kadar zor tahmin edilebilir olduğu içinde bulunduğumuz şu günlerde büyük bir önem taşıyor. Zira kafamızı çevirdiğimiz her yerde bir siber saldırı gerçekleşiyor.

Bazı firmalar bunun önüne geçebilmek amacıyla kullanıcılara oluşturdukları şifrenin zorluğunu gösteriyordu. Zayıf, orta, zor olarak belirlenen bu derecelerden zayıf olan en kolay tahmin edilen şifrelerden biri olduğu anlamına geliyordu.  

Böylelikle kullanıcılar şifrelerine yeni harfler, işaretler ve sayılar ekleyerek şifrelerini zorlaştırıyordu. Microsoft da bu özelliği internet tarayıcısı Edge’e entegre etmek için çalışmalara başladı. 

Daha önce giriş yaptığınız şifreleriniz için de zorluk seviyesini gösterecek. 

Pek çok sitede karşılaştığımız benzer özellikte şifrelerin zorluk seviyesi yalnızca şifre oluşturduğunuzda gösteriliyordu. Microsoft ise özelliği Edge’e entegre ederken tarayıcıda kayıtlı tüm şifrelerin zorluk seviyesini gösterecek şekilde ayarlamış. Yine zorluk seviyeleri: Zayıf, Orta ve Zor olarak adlandırılmış. 

Microsoft, bu yeni özelliği şu anda yalnızca test kullanıcılarının beğenisine sundu. Ancak ilerleyen günlerde tüm kullanıcılar için açılıp açılmayacağını bekleyip göreceğiz.  

Kaynak : https://mspoweruser.com/microsoft-edge-will-tell-you-the-difficulty-level-of-cracking-the-password/
7
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
7
5
1
1
0