• Anasayfa
  • Mobil
  • Microsoft Surface Duo'ya Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Microsoft Surface Duo'ya Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

9
3
2
2
2
Microsoft'un bu sene içerisinde çıkaracağı çift ekranlı telefonu Surface Duo'nun yeni görselleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan görsellerde cihazda kullanılan Microsoft ve Google uygulamaları da görüldü.

Microsoft'un çıkaracağı çift ekranlı akıllı telefonu Surface Duo, geçtiğimiz senenin ekim ayında duyurulmuştu ve cihazın 2020'nin sonlarında çıkması bekleniyordu. Ancak cihazın beklenenden erken çıkabileceğine dair iddialar da bulunuyor.

Paul Thurrott, iki önce Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda Microsoft MVP'lerinin (Most Valuable Professionals) 12 Ağustos tarihinde Surface Duo için sanal bir toplantıya davet edildiğini söyledi. Eğer ki bu bilgi doğruysa cihazın çıkış tarihi beklenenden daha yakın olabilir. Ayrıca geçtiğimiz ay, cihazın 24 Ağustos'ta çıkacağı iddia edilmişti.

Surface Duo'ya ait yeni görseller ortaya çıktı

surface duo

Daha önce de haberlerimizde isminden bahsettiğimiz Evan Blass namı diğer evleaks, Surface Duo'ya ait yeni görselleri paylaştı. Görsellerde Google ve Edge de dâhil olmak üzere Microsoft'a ait uygulamalar da görülüyor.

surface duo

Surface Duo, görsellerden de görebileceğiniz gibi çift ekrana sahip olacak. 2 adet 5,6 inçlik AMOLED ekran, 360 derecelik menteşeyle birbirine tutturulacak. Ayrıca cihazda herhangi bir koruyucu ekran bulunmayacak.

surface duo

Donanım tarafına bakıldığında Snapdragon 855 işlemciden gücünü alacağı görülüyor. Sadece LTE bağlantısı olacak olan Surface Duo, 6 GB RAM'e ve 64 GB depolamaya sahip olacak. Ayrıca 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri de olan telefonun harici depolama birimi olmayacak. 3.460 mAh değerinde bir bataryayla gelecek olan telefonda Surface Pen desteği de bulunacak.

surface duo

Microsoft, Surface Duo'nun donanımda eksik olduğu tarafları yazılım tarafında telafi etmeye çalışacak. Hatta Microsoft, Surface Duo ve seleflerinin yazılımı üzerinde çalışması için bir yazılım şirketi satın aldı. Şu an için telefonun fiyatına dair herhangi bir bilgi bulunmasa da biraz tuzlu olacağını tahmin etmek çok da zor değil.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Microsoft-Surface-Duo-images_id126484
9
3
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
9
3
2
2
2