Microsoft’un Klavye Uygulamasına ChatGPT Geldi: Kimse Yazmasa Yapay Zeka ile Sohbet Edersiniz…

9
4
2
0
0
Microsoft, Bing AI sohbet botunu kendi klavye uygulaması SwiftKey'e entegre etti. Yeni güncelleme ile hem iOS hem de Android'de klavyeden internete bile erişim sağlayabileceksiniz.

Microsoft’un mobil cihazlar için geliştirdiği SwiftKey klavye uygulaması, büyük bir yeniliğe kavuştu. Daha önce kendi Bing AI yapay zekâ sohbet botunu Bing arama motoruna entegre eden şirket, bu kez sohbet botunu SwiftKey’de sunmaya başladı.

SwiftKey klavyesine gelen yeni özellik ile kullanıcılar, klavyede bulunan tek bir tuşa basarak yapay zekâ ile sohbet edebilecekleri bir pencereye yönlendiriliyor. Yapay zekâ ile üç farklı fonksiyondan faydalanılabiliyor: Arama, Sohbet, ‘Ton’.

SwiftKey’e gelen Bing AI sohbet botu neler sunuyor?

swiftkey

Telefonunuzun klavyesinden ulaşabileceğiniz yapay zekânın ilk iki fonksiyonu, adıyla kendisini açıklıyor. Arama fonksiyonu ile yapay zekâ yardımıyla internette aramalar yapabiliyor, Sohbet fonksiyonu ile yapay zekâ ile sohbet edebiliyorsunuz.

swiftkey

Üçüncü fonksiyon olan ‘Ton’ ise aslında yazdığınız metni yapay zekâya denetlettirmenizi sağlıyor. Yazdığınız herhangi bir metni istediğiniz stile dönüştürebiliyor, hataları giderebiliyorsunuz. Örneğin, arkadaşlarınızla konuşurcasına yazdığınız bir metni resmî dilli bir metne dönüştürebiliyor, farklı duygular ekleyebiliyorsunuz.

swiftkey

Sohbet botuna sahip SwiftKey, hem Android hem de iOS’da kullanılabilir:

SwiftKey’e gelen sohbet botunu Android’de deneyimlemek için uygulamanın kendisini değil, Beta sürümünü edinmeniz gerekiyor. iOS sürümünde ise özellik, uygulamanın son sürümünde doğrudan kullanılabiliyor.

Bing AI sohbet botu, ChatGPT'den daha gelişmiş bir altyapıyı kullanıyor:

Microsoft, daha önce yaptığı açıklamalarda geliştirdiği sohbet botunun, ChatGPT'den bile daha zengin bir dil modelini kullandığını doğrulamıştı. Bu dil modeli, bugünün ChatGPT'sini oluşturan GPT 3.5 değil, GPT 4 idi.

Kaynak : https://www.theverge.com/2023/4/6/23672351/microsoft-swiftkey-bing-chat-ai-feature-android
9
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
4
2
0
0