• Anasayfa
  • Sinema
  • Netflix'in, Sosyal Medyada Tepki Toplayan Atatürk Detayı

Netflix Dizisinde, Sosyal Medyada Büyük Tepki Toplayan Atatürk Detayı

601
40
11
6
5
Netflix'te yayınlanan Belçika yapımı bir dizide Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na ait görsellere yer verildi. Bunun bir gönderme olduğunu düşünen izleyiciler, konuyla ilgili tepkilerini sosyal medyada dile getirdiler.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix'in yeni bir dizisinde yer alan sahne, Türkiye'nin gündemine oturdu. Belçika yapımı "13 Commandments" isimli dizinin ilk sahnelerinde yer alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan detayları, sosyal medya platformları üzerinden ağır eleştirildi.

13 Commandments, suç odaklı bir dizi. Dizinin genel konusunuysa bir Türk'ün işlediği cinayetin aydınlatılması oluşturuyor. Ancak dizinin hemen başında katil olan Türk, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti'nin şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı bir duvarın önünden geçiyor. İşte o sahne:

Netflix

Bu sahne, dizinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra Türk Netflix kullanıcılarının eleştirilerine neden oldu. Dilerseniz şimdi de konuyla ilgili Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara bakalım.

NEtflix

Netflix

Netflix

Netflix

Ancak bu durum, ne yazık ki Netflix'te ilk kez yaşanan bir durum değil. Geçtiğimiz dönemlerde de benzer bir olay yaşanmış ve "Collateral" isimli bir içerikte "Kırıkkale dünyanın en berbat yeri. Türkiye'de olmadığım için şükrediyorum." ifadelerine yer verilmişti. 

Yaşanan bu olay Türk Netflix kullanıcılarını fazlasıyla rahatsız ederken Netflix Türkiye'den konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Kaynak : https://www.sabah.com.tr/yasam/2019/09/15/netflix-turkiyeyi-karalamaya-devam-ediyor
601
40
11
6
5
Emoji İle Tepki Ver
601
40
11
6
5