Nintendo, Switch'e Göre Uygun Fiyatıyla Öne Çıkan Switch Lite'ı Ön Siparişe Açtı

36
15
5
3
1
PlayStation ve Xbox gibi markalarla beraber konsol pazarının büyük bir bölümünü kaplayan Nintendo firması, Switch marka konsollarına bir yenisini ekliyor. 4 farklı modeli bulunan Nintendo Switch Lite, an itibarıyla Amazon üzerinden ön satışta.

Nintendo, Switch’e oranla daha düşük bir fiyata satacağı Switch Lite model oyun konsollarını ön siparişe çıkardı. Swith Lite modelinin Switch modelinden ayrıldığı noktalarda, bir televizyona ya da monitöre görüntü aktarımı yapılamıyor oluşu başı çekiyor. Yine önemli özelliklerden bir tanesi ise Lite modellerde ayrıştırabilir kontrolörler bulunmuyor.

Nintendo Switch Lite’ın ekran boyutu da Nintendo Switch’e oranla daha küçük. Ekran boyutları arasındaki fark ise 0,7 inç. İki modeldeki ekranların çözünürlükleriyse 720p kalitesinde. Tüm bunların yanı sıra Nintendo Switch Lite; Bluetooth, NFC ve Wi-Fi teknolojilerini destekliyor.

nintendo switch lite

Nintendo Switch Lite, dört farklı modelde satılıyor. Bu modellerden bir tanesinin rengi gri, bir tanesinin rengi sarı ve bir tanesinin rengi turkuaz. Dördüncü model ise Pokemon Limited Edition olarak piyasaya sürülüyor. Şu anda ön siparişte olan bu modellerin stok bilgisi devamlı olarak güncelleniyor çünkü ürünler düzenli olarak bitiyor ve yenileniyor. Dört modelin de ön sipariş fiyatı aynı ve 200 dolar. Bu fiyat, Nintendo Switch model konsollardan 100 dolar daha az.

Bu arada iki modelin arasındaki teknik farklılıkların Nintendo Switch Lite için doğurduğu bir avantaj mevcut. Tüm bu eksik özellikler, aslında Nintendo Switch Lite’ın daha yüksek bir batarya kapasitesiyle gelmesini sağlıyor. Nintendo Switch’teki gibi yüksek güç tüketen özelliklerin olmaması, Lite model için batarya ömrü konusunda büyük bir avantaj.

nintendo switch lite

Merak edenler için söylemiş olalım, Nintendo Switch Lite 20 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Kaynak : https://news.theinventory.com/the-nintendo-switch-lite-is-now-available-for-pre-order-1836822438
36
15
5
3
1
Emoji İle Tepki Ver
36
15
5
3
1