En Popüler Uzay Oyunu "No Man's Sky", Apple Bilgisayarlar İçin Yayınlandı

10
2
1
0
0
Popüler uzay-macera oyunu No Man's Sky, yıllar süren bekleyişin ardından Mac bilgisayarlar için yayınlandı.

2016’da yayınlandığında hatalar ve boş bir oyun dünyasına sahip olması nedeniyle çokça eleştirilip en beğenilmeyen oyunlar arasına katılan No Man’s Sky, sektörde nasıl 180 derece geri dönülebileceğinin en büyük kanıtı oldu.

Oyun, bugün uzay oyunlarının en sevilen yapımları arasında yer alırken Steam’de 200 binden fazla oyuncu tarafından olumlu puanlandı. Bugüne kadar sadece PC ve konsol oyuncularına sunulan oyun, artık Apple bilgisayar sahiplerinin de erişiminde olacak.

No Man’s Sky, Mac’lere geldi!

No Man’s Sky’ın başındaki isim olan Sean Murray’in günlerdir attığı elmalı paylaşımlar meyvesini verdi. No Man’s Sky, bugünden itibaren Mac kullanıcıları tarafından da oynanabilir oldu. Oyunun Steam sayfası da güncellenerek desteklenen işletim sistemlerine macOS da yerleştirildi.

no mans sky

Üstelik oyun, çapraz platform desteğiyle yayınlandı. Yani No Man’s Sky’ı Mac, PC veya konsoldan oynamanız fark etmeksizin sunucuya bağlanan her oyuncuyla birlikte oynayabilecek, arkadaşlarınızla dev uzayı keşfe (veya sömürüye) çıkabileceksiniz.

Tek haber bu olmayabilir:

no mans sky

No Man’s Sky, VR desteğine de sahip bir oyun ve günümüzde PSVR 2 ve Meta Quest 2 dahil her sanal gerçeklik gözlüğünde oynanabiliyor. Bu gözlükler arasına bir yenisinin daha ekleneceği tahmin ediliyor. Oyunun geliştirici ekibi, buna dair bir ipucu da paylaştı.

Apple’ın 5 Haziran’da karma gerçeklik gözlüğü tanıtması beklenirken No Man’s Sky ekibinin paylaştığı mesaj da şu şekilde oldu:

“Mac'te evde hissettiren bir sürüm üretmek için Apple ile yakın bir şekilde çalıştık. Bu, Apple donanımında heyecan verici bir geleceğe giden yolu hazırlıyor.”

No Man’s Sky nedir?

No Man’s Sky, hayatınız boyunca oynasanız da keşfedemeyeceğiniz sınırsız sayıda yıldız sistemi ve gezegenin bir arada olduğu, hayatta kalmaya çalıştığınız bir oyun. Oyunun içinde uzay gemimizle yıldızlararası seyahatler yapıyor, gezegenler ve buradaki canlı hayatı keşfediyor, farklı uzaylı topluluklarıyla etkileşime giriyor, savaşıyor, kendi üslerimizi kurup geliştiriyor… Oyunda bir uzay oyunu için hayal edebileceğiniz birçok şeyi yapabiliyoruz.

10
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
2
1
0
0